Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2019 18:24
LOTR Amazon
2406V

The Lord Of The Rings od Amazonu z konkretami. Znamy reżysera

Amazon przedstawił szczegóły dotyczące swojego serialu w uniwersum Tolkiena. „The Lord Of The Rings” to wysokobudżetowa produkcja, którą będzie opiekował się między innymi Juan Antonio Bayona.

Amazon nie oszczędza na swój serial w uniwersum Tolkiena. Firma właśnie potwierdziła zaangażowanie do projektu Juana Antonio Bayona. Hiszpan jest cenionym reżyserem, który może pochwalić się wieloma sukcesami.

Spider-Man: Daleko od domu – recenzja filmu. Eurotrip

J.A. Bayona wyreżyserował „Jurassic World: Fallen Kingdom”, który zarobił 1,3 mld dolarów, a także miał okazję pracować nad „The Impossible” oraz „A Monster Calls”. Hiszpan pracował także nad dwoma pierwszymi odcinkami serialu „Penny Dreadful”.

Bardzo ważną informacją jest ta ostatnia wzmianka, ponieważ Amazon zadbał o to, by Bayona stworzył dwa pierwsze epizody do „The Lord Of The Rings”. Sam twórca skomentował angaż następującymi słowami:

„J.R.R. Tolkien stworzył jedną z najbardziej niezwykłych i inspirujących historii wszech czasów, a jako fan jestem zaszczycony i z radością dołączyłem do tego niesamowitego zespołu. Nie mogę się doczekać, by zabrać widzów z całego świata do Śródziemia i sprawić, by odkryli cuda Drugiego Wieku, z nigdy wcześniej nie widzianą historią”.

Nad scenariuszem dla „The Lord of The Rings” pracują John D. Payne i Patrick McKay – choć twórcy nie posiadają wielkich dorobków, to według doniesień do projektu zostali także zaangażowani: Gennifer Hutchison („Breaking Bad”, „Better Call Saul”) oraz Bryan Cogman („Game of Thrones”).

Polecamy:

Źródło: https://deadline.com/2019/07/the-lord-of-the-rings-j-a-bayona-direct-amazon-series-juan-antonio-bayona-1202640048/

Tagi: amazon ja bayona the lord of the rings