Tytus Stobiński Tytus Stobiński 11.06.2019 11:16
Shenmue 3
1486V

Shenmue III staje się ekskluzywne dla Epic Games Store, gracze żądają zwrotu pieniędzy, a wydawca odmawia

Kiedy podczas konferencji na targach E3 2015 ujawniono oficjalną zbiórkę pieniędzy na Shenmue III, wielu z nas coś chwyciło za serce. Obecnie wokół tytułu zaczyna gromadzić się nieco czarnych chmur i ponownie przesunięta data premiery jest tu najmniejszym problemem.

Wczorajsza konferencja PC Gaming Show nie była zbyt ekscytującym przeżyciem, aczkolwiek pojawiły się momenty, które potrafiły skupić uwagę widzów na całym świecie. Jednym z nich, było poinformowanie, że nadchodzący, kolejny rozdział serii Shenmue będzie w wersji na komputery osobiste - ekskluzywny dla Epic Games Store. Wiadomość jest o tyle problematyczna, ponieważ kiedy 4 lata temu wielu graczy wsparło Shenmue III na Kickstarterze, zapłaciło swoje pieniądze za klucz na platformę Steam. 

Shenmue 3 zebrało blisko 7 milionów dolarów.

Obecnie, są oni zmuszeni zaakceptować stan rzeczy i niejako zaakceptować zmianę w postaci przyszycia nowego Shenmue do Epic Games Store. W przypadku, gdy nie akceptują takiego zagrania i proszą o zwrot gotówki, dostają informację o całkowitym odrzuceniu prośby bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Na nieszczęście wydawcy, po udzieleniu wsparcia w trakcie trwania zbiórki, gracze mieli prosty wybór, czy życzą sobie wersję na PlayStation 4, czy steamowy klucz na PC:

 

Cała sprawa pachnie bardzo nieprzyjemnie, sami przyznajcie. Oczywiście, każdy z nas mógłby po prostu założyć konto na Epic Games Store, ale z drugiej strony firma nie powinna zmieniać zasad w trakcie gry i ingerować w sposób dystrybucji już zakupionego przedmiotu.

 
Pozostaje nam czekać na dalszy rozwój wypadków, aczkolwiek wątpię, by po podpisaniu umowy wydawca zdecydował się obecnie posłuchać wrzawy, jaka się pojawiła. Szkoda, że tak wspaniała seria musi borykać się z tak niepotrzebnymi problemami. W galerii znajdziecie dodatkowe grafiki z odmowami.
 
Warto przeczytać:
Shenmue 1 & 2 HD Collection
Wszystko co powinniście wiedzieć o E3 2019 w jedynym miejscu.

Tagi: Deep Silver Shenmue III YS Net

Nie przegap