Tytus Stobiński Tytus Stobiński 02.07.2019 11:22
Jake Gyllenhaal
3858V

Jake Gyllenhaal żałuje swojego udziału w filmie Książę Persji: Piaski Czasu

Wczoraj wspominałem Wam, że twórca jednych z pierwszych części chciałby powrotu serii Prince of Persia, a dziś na temat znanej produkcji wypowiedział się aktor, który w ekranizacji wcielił się w rolę tytułowego Księcia. 

Jake Gyllenhaal, bo o nim mowa, podczas panelu dyskusyjnego związanego z premierą Spider-Man: Daleko od domu, aktor przyznał, że jego udział w filmie "Książę Persji: Piaski Czasu", był błędem. Zapytany, czy wzięcie udziału w stworzeniu tej produkcji pogorszyła jego stosunek do tak głośnych i przebojowych filmów, stwierdził wprost, że nie była to rola dla niego.

Netflix z wielką aktualizacją. Teoria wielkiego podrywu, Bajer z Bel-Air i kolejne niespodzianki

Ten film mnie dużo nauczył, jestem teraz bardzo rozważny przy akceptacji ról, jakie są mi oferowane. Myślę o rolach, jakie wybieram i dlaczego je wybieram. 

Jednym z zarzutów skierowanych do twórców filmu, był wybór Gyllenhaala do roli Księcia, gdzie byli oni zgodni, że powinien być to ktoś o zupełnie innych korzeniach. Film został zmiażdżony w recenzjach i dziewięć lat po premierze może "poszczycić" się średnią ocen na portalu rottentomatoes na poziomie 37%, zebraną z ponad 200 recenzji. Jak więc widać, nie zawsze warto brać znanych aktorów i lepiej zwyczajnie postawić na kogoś, kto do danej roli będzie pasował.

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://www.vg247.com/2019/07/01/jake-gyllenhaal-says-prince-persia-was-a-mistake/

Tagi: film jake gyllenhaal prince of persia