Tytus Stobiński Tytus Stobiński 01.07.2019 12:35
Age of Empires 4 art
578V

Seria Age of Empires nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy

Seria gier strategicznych Age of Empires istnieje na rynku od blisko 22 lat i wedle najnowszych zapewnień, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Sprawę ułatwia z pewnością fakt, że od pewnego czasu, Microsoft regularnie przypomina graczom i swoim IP.

Jak przekonuje dyrektor kreatywny Age of Empires, Adam Isgreen wszystkie odsłony serii gromadzą przed komputerem miesiąc w miesiąc około milion graczy, a liczba ta ma stale rosnąć. Jak przekonuje developer, wynik ten jest efektem zastoju na rynku gier strategicznych i braku nowych tytułów, pomimo sporego zainteresowania konsumentów. Kultowa seria gier wydawanych przez Microsoft zdążyła już się nieco zakurzyć, ale wydane Age of Empires: Definitive Edition oraz zapowiedziane na jesień Age of Empires II: Definitive Edition znacznie pomagają w zyskaniu na popularności lubianym rts-om.  

Nadchodzące nowości w Game Passie na PC i Xboksie One

W międzyczasie czekamy również na Age of Empires IV, a podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo, gigant z Redmond poinformował o otwarciu nowego, wewnętrznego studia, które zajmie się kreowaniem marki. Niedawno pisaliśmy Wam również o tym, że spin off serii, czyli Age of Mythology może doczekać się odświeżenia.

 

Warto również przeczytać:

 

Tagi: Age of Empires: Definitive Edition Microsoft Game Studios