Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.11.2018 09:03
Age of Empires: Definitive Edition zmierza na Xbox One. Microsoft wkrótce ujawni strategie
1402V

Age of Empires: Definitive Edition zmierza na Xbox One. Microsoft wkrótce ujawni strategie

Microsoft od wielu lat dąży do wielkiej integracji Xboksa One z komputerami klasy PC. Kolejnym krokiem fuzji będzie wsparcie klawiatur oraz myszek. Nowy sprzęt zostanie oficjalnie powitany w najbliższą sobotę, więc możemy mieć pewność, że na konsolę Amerykanów trafią nowe gry.

W najbliższą sobotę odbędzie się Xbox X018 i podczas imprezy Razer przedstawi oficjalny zestaw klawiatura + myszka dla Xboksa One. Jednocześnie Microsoft przedstawi wszystkie szczegóły „integracji” konsoli z nowym sprzętem.

Wymień PlayStation 3 lub Xbox 360 na zniżkę na Xbox One X. Microsoft zachęca do „nowej generacji”

Phil Spencer już kilka lat temu wspominał, że podłączenie myszek do konsoli ma sens z jednego, zasadniczego powodu – gracze otrzymają dostęp do wielu świetnych gier, które aktualnie nie są dostępne na konsolach.

Klienci będą mogli grać w strategie czasu rzeczywistego, które choć pojawiają się na przykładowo PlayStation 4 i Xboksie One, to możemy tutaj śmiało mówić o poważnych brakach w katalogu obu platform. Teraz deweloperzy otrzymają zielone światło na wprowadzanie nowych tytułów.

Jedną z pierwszych propozycji będzie Age of Empires: Definitive Edition – gra została dostrzeżona na Xbox Live z dopiskiem „Xbox One”, więc najwidoczniej już wkrótce odbędzie się stosowna prezentacja. W sobotę powinniśmy poznać kolejne RTS-y, które będą działać na urządzeniu Amerykanów.

Warto na zakończenie wspomnieć – nie musicie się obawiać rozgrywki myszki vs. pady w przykładowo Call of Duty. Microsoft przygotował zasady, które zapewnią bezproblemową rozgrywkę na serwerach. Konkrety zostaną ujawnione w sobotę.

Age of Empires

Źródło: Twitter

Tagi: Age of Empires: Definitive Edition Microsoft Game Studios

Nie przegap