Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.06.2019 11:32
Age of Mythology
434V

Age of Mythology może doczekać się odświeżenia

Age of Mythology nie zostanie porzucone przez Microsoft. Strategia z mitologią w tle doczeka się prawdopodobnie odświeżenia, ale na nie będziemy musieli poczekać.

Już jesienią pojawi się Age of Empires 2: Definitive Edition, które w znaczący sposób odświeży kultową strategię. W planach jest także podobny ruch z trzecią odsłoną, a także wydanie pełnoprawnej kontynuacji, nad którą pracuje Relic. Fani serii pamiętają też, że po drodze dostaliśmy Age of Mythology.

Age of Empires 2: Definitive Edition tej jesieni!

Dlatego niektórzy zaczęli się zastanawiać czy i ten spin-off zostanie odświeżony. Do tej pory nic o takich planach nie wspominano, ale w rozmowie z Eurogamerem, odpowiedzialny za markę Age of Empires w Microsofcie Adam Isgreen zdradził, że studio pamięta o tej grze.

Świetnie jest widzieć ilość miłości, jaka spływa na Age of Mythology. Sam jestem ogromnym fanem tej gry z racji jej...niedoskonałości historycznej.

Na razie jednak pracujemy nad łatką do Age of Empires: Definitive Edition, później mamy w planach premierę definitywnej wersji Age of Empires 2 oraz 3, później jeszcze czeka Age of Empires IV. Po tym popatrzymy na Mythology i zobaczymy, co da się zrobić. Z racji tego, że osobiście kocham grę, nie pozwolę jej pozostać w zapomnieniu. Coś wymyślimy.

Pozostaje więc po prostu czekać. A po drodze grać w to, co odświeży Microsoft. Miejmy nadzieję, że gdy studio będzie grę odświeżać, to razem z rozszerzeniem Titans, które wyszło pierwotnie krótko po premierze gry.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-06-25-sounds-like-there-might-be-more-age-of-mythology-coming-but-not-for-a-little-while

Tagi: age of mythology ensemble studios PC

Nie przegap