Iza Łęcka Iza Łęcka 01.07.2019 10:15
postać z borderlands 3
1163V

Borderlands 3 tak dobre dzięki Battleborn. DLC zapowiada się „mięsiście”

Premiera Borderlands 3 zbliża się wielkimi krokami. Dyrektor artystyczny zdradza kilka szczegółów dotyczących stworzenia najnowszej odsłony spod szyldu Borderlands, pamiętając o doświadczeniach firmy z okresu tworzenia Battleborn.

Zaprezentowanie Borderlands 3 na konferencji E3 Microsoftu było niespodzianką, na którą wielu czekało. Trzecia odsłona znanej serii rozgrywa się 5 lat po wydarzeniach z drugiej części. Bohaterowie będą musieli podjąć walkę z Syrenami, nie zabraknie także przemierzania rozległych lokacji.

Borderlands 3 z długą historią. Twórcy obiecują 35 godzin gry

W rozmowie z dyrektorem artystycznym Scottem Kesterem ujawnione zostały kwestie powstawania gry, na które niebagatelny wpływ miała wcześniejsza produkcja Gearbox. Pomimo sukcesu Battleborn, ekipa nie chciała się spieszyć, gdyż byli oni zmęczeni. Dzięki stworzeniu Battleborn, twórcy spojrzeli na pewne aspekty powstawania nowej produkcji z nieco innej strony, mając na uwadze nowe elementy:

„Pracuję nad grą od ponad 4 lat, jest ona w fazie rozwoju od jakiegoś czasu. Po zakończeniu Battleborn zacząłem się bardziej w nią zagłębiać. Nie chodziło nam o to, by „wbić to, wbić to, wbić to” i „wypuścić to, to i to”. Chcieliśmy zrobić dobrą robotę i nie spieszyć się.”

Im bliżej premiery, zostały również skomentowane plany dotyczące DLC do Borderlands 3. Jak podkreśla Scott Kester, polityka firmy będzie podobna do tej stosowanej we wcześniejszych odsłonach gry. DLC zapowiada się „mięsiście”:

„Planujemy wspierać (tytuł – red.) po premierze, ale w taki sam sposób jak wcześniej, więc jeśli to się liczy jako gra jako usługa, to chyba.... Niektóre z tych innych gier nie mają świetnego zakończenia gry, wierzymy więc w powtarzanie rozgrywki po raz drugi i trzeci. [...] Zrobiliśmy całkiem pokaźny, mięsny DLC i chcemy to kontynuować.”

Zgodnie ze szczegółami, po ukończeniu gry odblokowany zostanie system nowych umiejętności, co da możliwości do ponownego sięgnięcia po tytuł.

Borderlands 3 zawita na PlayStation 4, Xboksa Ona oraz komputery osobiste 13 września 2019 roku.

Źródło: https://wccftech.com/gearbox-if-we-didnt-make-battleborn-borderlands-3-wouldnt-be-as-good/?fbclid=IwAR17tMHuIhjvBHHCsOrQLHLR-7LH6bGMY-w2Qy84CASNpAZWtHc3LaQOLok

Tagi: 2K Games Borderlands 3 Gearbox Software