Tytus Stobiński Tytus Stobiński 26.06.2019 10:46
Jim Ryan
868V

Jim Ryan wypowiedział się na temat PlayStation Now. Usługa nabierze rozpędu wraz z nową generacją?

Usługa PlayStation Now, dająca nam dostęp do określonej biblioteki gier od PlayStation 2 po obecnie panujące PlayStation 4 wyraźnie nie wykorzystała potencjału. Czy nadchodząca, nowa generacja to odmieni?

PlayStation Now jako usługa wystartowało przeszło 4 lata temu. Od tamtej pory, streamingowy serwis trafił do kolejnych krajów, jego biblioteka również się powiększyła i zyskała możliwość pobierania gier, a obecnie nawet posiadacze komputerów są w stanie przetestować usługę Sony. Jak, w dobie wszechobecnych usług abonamentowych na swój twór zapatruje się japoński gigant i czy firma zamierza dalej rozwijać projekt?

PlayStation Now czerwiec. Znamy wszystkie gry

PlayStation Now ma obecnie mniej niż milion aktywnych subskrybentów, co jak na przedsięwzięcie sygnowane marką PlayStation, wynikiem rewelacyjnym nie jest. Nie trzeba jednak specjalnie wysilać wzroku, by zobaczyć, że ta część rynku zdecydowanie będzie jego istotnym elementem w najbliższych latach. Nowe platformy, dające dostęp do regularnie powiększanej biblioteki gier, w zamian za określoną opłatę, wyrastają jak grzyby po deszczu. Nic więc dziwnego, że również Sony nie zamierza tak łatwo porzucać swojej usługi. Jak poinformował Jim Ryan, będący szefem marki PlayStation, najbliższy rok, a także nadchodzący next - gen, rozpędzi zapomnianą nieco inicjatywę. 

Oczywiście, zauważyliśmy postępujący trend w innych formach rozrywki, skupiający się na masowym przesyle danych prosto z dużej biblioteki. Jesteśmy pewni, że granie również podąży tym kierunkiem. Dlatego też, stajemy się coraz bardziej pewni naszej usługi, a ona sama będzie bardzo rozwijana w najbliższym roku, oraz kolejnych. 

Jest plan, czas na działanie. Pytanie tylko, czy korporacja nie budzi się z drzemki nieco za późno i wciąż będzie w stanie zająć wygodne miejsce przy stole? Z pewnością szeroki wybór tytułów bardzo ułatwiłby to zadanie, nie sądzicie?

Więcej o abonamentach związanych z grami i chmurze:

 

Źródło: https://comicbook.com/gaming/amp/2019/06/24/ps5-playstation-now-sony/

Tagi: cloud Jim Ryan playstation 4 playstation now sony