Tytus Stobiński Tytus Stobiński 24.06.2019 14:15
Epic Games Headquarters Cary
1153V

Epic Games pozwala odpocząć swoim pracownikom. Gigant robi przerwę

Informacje na temat nadludzko długiego tygodnia pracy w siedzibie Epic Games, twórców Fortnite krążą po sieci już od dłuższego czasu. Jak pokazuje najnowsza sprawa z tym związana, być może również developer uznał, że sytuacja robi się kryzysowa. 

Przy produkcji pokroju Fortnite, developer zawsze ma sporo pracy do wykonania. Wieloosobowa rozgrywka musi pozostawać stabilna, a przy ogromnej liczbie użytkowników, sytuacja z pewnością nie jest prosta. Pomijając aspekt popularności, kolejne sezony również wymagają odpowiedniego przygotowania i wielu godzin ciężkiej pracy. Jak niestety wiemy - zdecydowanie zbyt wielu. 

Wraz z 10 sezonem, Fortnite przestanie wspierać starsze karty graficzne

Epic Games zdaje się wciąż jednak jakkolwiek dbać o swoich pracowników, ponieważ pierwszy raz w historii działalności, zatrudnieni ludzie otrzymali 10-dniowy urlop wypoczynkowy w okresie letnim. Polityka ta była nam już znana, lecz wcześniej jedynie w okresie zimowym firma decydowała się odsyłać swoich pracowników do domów. Przypomnę, w kwietniu pojawiła się informacja, jakoby zatrudnieni ludzie przyzwyczajeni byli do przepracowania przynajmniej 70 godzin w tygodniu, gdzie liczba ta potrafiła zwiększyć się do "przerażających" ponad 100. Biuro w Cary zamyka swoje korytarze od dziś.

Podczas dwutygodniowej przerwy nie będą odbywały się żadne turnieje, ale wszelkie zaplanowane nowości związane z 9. sezonem ukażą się wedle harmonogramu.

Więcej o Epic Games oraz Fortnite:

Epic Games zarobiło na Fortnite ponad 2 miliardy. Firma twierdzi, że nie jest tego świadoma

Fortnite o mały włos nie zostało skasowane. Rod Fergusson chciał zamknąć projekt

Chivalry 2 wyjdzie ekskluzywnie na Epic Games Store, bo studio wierzy w rozwój sklepu

Źródło: https://www.pcgamer.com/epic-games-is-giving-employees-a-fortnight-off-work/

Tagi: Epic games Fortnite Gearbox Software

Nie przegap