Tytus Stobiński Tytus Stobiński 24.06.2019 12:18
Fortnite
555V

Wraz z 10 sezonem, Fortnite przestanie wspierać starsze karty graficzne

Bijące rekordy popularności Fortnite wraz z 10 sezonem rozgrywek wprowadzi zmianę, która z pewnością zasmuci wielu fanów tej produkcji.

Jak zapowiedziało Epic Games, wraz z nadchodzącym, nowym sezonem w grze, zaniechane zostanie wsparcie dla kart graficznych bez obsługi biblioteki DirectX 11. Jeżeli więc Wasza karta zatrzymała się przy "dziesiątce", to niestety, lecz by kontynuować zabawę, będziecie zmuszeni do zakupu nowego podzespołu. Nie wiadomo dokładnie, kiedy wystartuje kolejny sezon, ale dużo wspomina się tu o połowie lipca. W tym momencie, Fortnite uruchomimy nawet na komputerze wyposażonym w zintegrowany układ Intel HD 4000.

Stranger Things w Fortnite. Odnaleziono informacje o nowym sezonie

Jak tłumaczą twórcy, zmiana jest konieczna i podyktowana chęcią rozwoju i dalszych testów nowej technologii w grze. Z jednej strony dla wielu osób nie będzie to radosna informacja, z drugiej jednak dobrze wiedzieć, że developer wciąż zamierza rozwijać produkcję i sprawiać by została odpowiednio dostosowana do współczesnych czasów. Pakiet DirectX 11 pojawił się na rynku w 2011 roku wraz z systemem operacyjnym Windows 7. Ten ostatni, również coraz częściej przestaje być wspierany przez twórców, a i sam Microsoft zapowiedział, że obecny rok jest ostatnim, w jakim firma będzie go utrzymywała przy życiu. 

Więcej o Fortnite:

Epic Games zarobiło na Fortnite ponad 2 miliardy. Firma twierdzi, że nie jest tego świadoma

Fortnite o mały włos nie zostało skasowane. Rod Fergusson chciał zamknąć projekt

 

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software

Nie przegap