Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2019 13:49
Xbox Scarlett
1118V

Xbox Scarlett to podobno jedyny i najważniejszy projekt Microsoftu

Potwierdzają się doniesienia dotyczące rezygnacji Microsoftu z Xbox Lockhart. Amerykanie mają skupić się na jednym urządzeniu, by mieć pewność, że dostarczą na rynek kompletny sprzęt.

Według ubiegłorocznych doniesień Microsoft chciał rozpocząć nową generację od dwóch urządzeń. Xbox Scarlett (wcześniej Anaconda) to pełnoprawny next-gen, ale Xbox Lockhart miał być słabszą wersją urządzenia (odpowiednik Xboksa One S).

Phil Spencer wie, co napędza sprzedaż konsol

Już w tym tygodniu pojawiły się doniesienia o rezygnacji z Xbox Lockhart, a teraz wiadomość potwierdził Brad Sams z Thurott. To on między innymi informował jako pierwszy o możliwościach Xbox Scarlett, więc możemy mieć pewność, że dziennikarz posiada bardzo dobre kontakty z osobami zaangażowanymi w rozwój marki Xbox.

Sams jest przekonany, że istnieje kilka powodów, dlaczego Microsoft zmienił plany – najważniejszym jest bez wątpienia problem dostosowania gier do słabszej platformy. Twórcy musieliby się już od początku gimnastykować, by zapewnić odpowiednią jakość na każdym sprzęcie. Sytuacja mogłaby również negatywnie wpłynąć na rywalizację z PlayStation 5 w przypadku tytułów third-party.

Dość niespodziewanym problemem okazuje się podobno także... Project xCloud. Usługa tak dobrze się rozwija, że już wkrótce ma zapewnić rozgrywkę w gry z Xboksa na każdym urządzeniu i choć początkowo chmura miała pomóc Xbox Lockhart w uciągnięciu bardziej wymagających tytułów, to jakość xClouda może sprawić, że gracze nie będą chcieli sięgać po tańszego next-gena.

Nie oznacza to oczywiście, że Microsoft całkowicie zrezygnował z Xbox Lockhart, ale według kolejnego informatora – na początku nowej generacji Amerykanie zaproponują wyłącznie Xbox Scarlett.

Więcej o projektach Microsoftu:

Źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-dropping-xbox-lockhart-due-to-price-xcloud-and-visual-disadvantages-rumour

Tagi: Microsoft PROJECT SCARLETT xbox one xbox scarlett

Nie przegap