Tytus Stobiński Tytus Stobiński 20.06.2019 17:09
Phil Spencer wie, co napędza sprzedaż konsol
1801V

Phil Spencer wie, co napędza sprzedaż konsol

Phil Spencer, szef marki Xbox zasugerował, że sukces mierzony w ilości sprzedanych konsol to błędna metoda. Ma on zgoła odmienne zdanie na ten temat.

W wywiadzie dla portalu Kotaku, Spencer stwierdził, że sprzedaż konsol nie jest aspektem biznesu na którym się zarabia, a prawdziwy zysk liczy się poprzez sprzedaż gier oraz usług. Jak czytamy, liczy się to na jaką platformę ludzie kupują tytuły oraz ile czasu spędzają grając w nie. Phil uważa ponadto, że kierunek obrany przez Microsoft i inwestycja w Project Scarlett choćby za sprawą kompletnej, wstecznej kompatybilności jest słuszny. Cóż, nie od dziś wiadomo, że to przede wszystkim ekskluzywne dla platformy gry napędzają sprzedaż samych maszynek.

Next-genowe konsole to "tylko więcej tego samego". Szef Platinum Games krytykuje plany Sony i Microsoftu

Szef Xboksa nie przeczy jednak, że firmy nadal muszą skupiać na dostarczeniu dobrze zaprojektowanych maszyn, które same w sobie zachęcą ludzi do ich zakupu. Prócz tego, Microsoft pracuje nad projektem xCloud - platformy streamingowej, mającej na celu między innymi dostarczać wysokiej jakości gry wideo na urządzenia mobilne. Usługa wystartować ma już tej jesieni, a dokładnie w październiku. 

Warto również przeczytać:


PlayStation 5 jest podobno znacznie potężniejsze od Project Scarlett

Xbox Lockhart podobno nie powstanie. Microsoft miał zrezygnować ze słabszego Project Scarlett

Tagi: microsoft Phil Spencer project scarlett Project xCloud xbox

Nie przegap