Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.06.2019 15:58
Good Omen Amazon
1542V

Good Omens z problemami. Chrześcijańska grupa prosi Netflix o skasowanie serialu Amazon Prime

Nie wszystkie seriale tworzy Netflix? Chrześcijańska grupa „Return to Order” musi jeszcze sporo się nauczyć. Zainteresowani zbierają głosy, by platforma usunęła serial „Good Omens”, ale jest to produkcja Amazonu.

„Good Omens” to jeden z sukcesów Amazonu. Jest to mini-serial przygotowany na podstawie powieści autorstwa Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta. Powstanie produkcji było ostatnią prośbą Pratchetta przed śmiercią, więc Gaiman napisał scenariusz i serial trafił na serwery.

Sekretne życie zwierzaków domowych 2 – recenzja filmu. Strach tnie głębiej niż miecze

Ponad 20 000 przedstawicieli chrześcijańskiej grupy prosi Netflix o usunięcie serialu. Zdaniem wierzących produkcja to „kolejny krok do tego, by satanizm wydawał się normalny, lekki i akceptowalny” i dodatkowo opowieść „kpi z mądrości Bożej”.

Sytuację skomentował nawet sam Neil Gaiman, który poprosił, o to by nie informować zainteresowanych o tej „drobnej” wpadce. W Sieci pojawia się mnóstwo zabawnych komentarzy – niektórzy zauważyli, że „Good Omens” nie ma na Netflix, więc najwidoczniej platforma wsłuchała się w głos wierzących.

Warto wspomnieć, że „Good Omens” zebrał sporo pochwał od dziennikarzy z całego świata. Jest to podobno kawał dobrej adaptacji.

Przeczytajcie nasze recenzje: 

Źródło: https://www.theguardian.com/books/2019/jun/20/petition-netflix-cancel-amazon-prime-good-omens-christian-neil-gaiman-terry-pratchett

Tagi: Amazon good omens Netflix serial

Nie przegap