Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2019 14:18
Nintendo Switch Pro Controller
3246V

Nintendo Switch Mini niemal potwierdzony. Chińczycy pokazują zdjęcia i szykują akcesoria

Pod koniec roku powinna pojawić się nowa konsola od Nintendo. W Sieci nie brakuje plotek dotyczących wychudzonego Nintendo Switcha, a Chińczycy rozpoczęli już produkcje specjalnych akcesoriów. Szykujcie się na ciekawą bryłę.

Już w ubiegłym roku informowaliśmy naszą społeczność o planach dotyczących przygotowania dwóch nowych wersji Nintendo Switcha. Według najnowszych doniesień, korporacja skupiła się wyłącznie na małej wersji i Nintendo Switch Mini już znajduje się w produkcji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch w pełnej cenie. Szczegóły wydania

Nintendo Switch Mini – Tajwańczycy przygotowują części

Pierwsze informacje dotyczące nowej wersji pochodzą z Tajwanu – firma Macronix potwierdziła wielkie zamówienie na nowe części dla Nintendo. Producent był przygotowany na słabszy okres, jednak niespodziewanie wpłynęło nowe zamówienie od japońskiej korporacji.

„Nintendo w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przekroczyło nasze oczekiwania. Popyt jest lepszy niż sądziliśmy. To niezwykłe, ponieważ pierwszy i drugi kwartał to zazwyczaj słabsze okresy w roku” - prezes Macronix Miin Wu Taipei Times

Jak wiadomo to właśnie Macronix odpowiada za między innymi pamięci (NAND i DRAM) dla Nintendo Switcha – to właśnie z powodu tych elementów Japończycy musieli radzić sobie z ograniczoną liczbą urządzeń na premierę. Teraz najwidoczniej Big N chce mieć pewność, że każdy zainteresowany gracz otrzyma sprzęt.

Nintendo Switch Mini – Chińczycy dbaj o akcesoria

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że CptnAlex – twórca sprzętu pracujący dla między innymi Wicked Cool Toys – otrzymał wiadomość od firmy, która zamierza przygotowywać akcesoria dla Nintendo Switch Mini.

Firma szuka współpracowników, którzy zajmą się zaprojektowaniem odpowiednich akcesoriów:

Sam zainteresowany podkreśla, że jest to bardzo nietypowa informacja, która w zasadzie mogłaby być tanią podróbką urządzenia – w końcu to Chiny – jednak biorąc pod uwagę doniesienia z Tajwanu... Możemy szykować się na nowy sprzęt?

Przedstawione zdjęcia prawdopodobnie nie prezentują ostatecznej wersji Nintendo Switcha Mini, a jest to wyłącznie poglądowa grafika. Mimo to na zdjęciu widzimy jedno -> Japończycy mogą faktycznie zaoferować konsolę, która będzie posiadała wbudowane Joy-Cony.

Więcej o grach na Nintendo Switcha:

Źródło: https://wccftech.com/nintendo-switch-mini-accessories/

Tagi: Nintendo nintendo switch nintendo switch mini

Nie przegap