Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.06.2019 09:35
The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2
1450V

Dlaczego Nintendo zdecydowało się na kontynuacją Breath of the Wild?

Dlaczego powstaje The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2? Odpowiedź z pozoru oczywista - jedynka sprzedała się wyśmienicie, mają gotowy świat, więc szkoda z tego nie skorzystać. Jednak Eiji Aonuma udzielił innej odpowiedzi.

Redaktor Kotaku postanowił zapytać o The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2. Dokładniej - dlaczego zdecydowano się kontynuować przygodę w już wykreowanym świecie, zamiast przygotować zupełnie nową historię. Eiji Aonuma przyznał, że to wina DLC.

Nintendo "wygrało" E3 na Twitterze. Najchętniej pisano o FF VII Remake

A raczej niezrelizowanych dodatków, które ekipa chciała pierwotnie wypuścić do The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Potwierdził to Aonuma:

Gdy wypuszczaliśmy DLC do Breath of the Wild, spodobało nam się to, ile możemy dołożyć nowości do tego samego swiata. Jednak od strony technicznej to sporo pracy - dokłada się coś, do gotowej produkcji. Więc gdy chcieliśmy wprowadzić większe zmiany, DLC okazało się niewystarczające. Pojawił się wtedy pomysł na kontynuację.

Dodał też, że studio początko zabierało się za stworzenie dodatków, ale ostatecznie postawiło na stworzenie kontynuacji od zera. Te wypowiedzi sugerują, że w The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 mogą na nas czekać niespodzianki w rozgrywce.

Źródło: https://kotaku.com/breath-of-the-wild-is-getting-a-sequel-because-the-team-1835624233

Tagi: Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 (tytuł nieoficjalny)