Tytus Stobiński Tytus Stobiński 19.06.2019 13:41
Cyberpunk 2077
1000V

Cyberpunk 2077 ze specjalnym zespołem zajmującym się tylko walką w grze. Twórcy dbają o najmniejsze detale

Cyberpunk 2077 jest z pewnością najbardziej ambitną produkcją CD Projekt RED jaką studio do tej pory stworzyło. W sieci od czasów wypływu sporej dawki informacji pojawiają się również głosy, że rodzimy developer wziął na barki trochę za dużo. Firma jednak niewiele zdaje sobie z tego robić i kontynuuje prace nad grą, a każda kolejna informacja napawa optymizmem. 

Najnowsza gra Redów dysponuje zdecydowanie większym budżetem niż wydany przed czterema laty Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dzięki temu, firma nie tylko może przeprowadzić szerszą kampanię marketingową, by produkcja trafiła do większej liczby odbiorców, ale także sam proces developerski stoi na wyższym poziomie. Gdzie możemy zauważyć różnicę? Firma mogła powierzyć konkretne aspekty gry osobnym zespołom.

Cyberpunk 2077 może otrzymać multiplayer dopiero po premierze. Twórcy skupiają się na historii

Jedną z takich ekip, jest ta stojąca za realizacją scen walki w Cyberpunk 2077. Jak mogliśmy się dowiedzieć, nad wszystkimi sekwencjami czuwa zespół, który nie musi zaprzątać sobie głowy niczym więcej, dzięki czemu wzrasta jakość każdego z realizowanych zadań. W czasach tworzenia Dzikiego Gonu, studio CD Projekt RED nie mogło sobie pozwolić na takim poziom produkcji. Wartym wspomnienia jest również fakt, że w zespole zajmującym się tzw. gunplayem znajduje się Łukasz "LUQ" Wnęk, były zawodowy gracz w Counter Strike (1.6) oraz członek "złotej piątki", czyli pięciu osób z naszego kraju zasłużonych dla e-sportu. Do CDPR Wnęk dołączył za czasów produkcji wspomnianego Wiedźmina 3, a obecnie jest on pełnoprawnym pracownikiem warszawskiego studia. 

To dobra wiadomość i miejmy nadzieję, że cały wysiłek i koszta opłacą się twórcom. Cyberpunk 2077 zapowiada się bowiem jako bogata w detale, wielowątkowa i wielogatunkowa produkcja z najwyższej półki. Oby w taki właśnie stanie dotarła do nas w dniu premiery. 

Ta zaplanowana jest na 16.04.2020 roku.

Warto przeczytać:

Cyberpunk 2077 to nie tylko Night City. Będziemy podróżować w głowie i poza nią. Sporo nowych szczegółów!

Cyberpunk 2077 prezentowany na bardzo mocnym PC. Znamy specyfikację

Keanu Reeves opowiada o swojej roli w Cyberpunk 2077

 

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077

Nie przegap