Tytus Stobiński Tytus Stobiński 18.06.2019 13:12
Jennifer Lawrence
655V

Prequel Igrzysk Śmierci w produkcji. Akcja znacznie cofnie się w czasie

Igrzyska Śmierci, to bestsellerowa seria książek pióra Suzanne Collins, na podstawie której wyprodukowano cztery, kasowe filmy. Dziś dostaliśmy informację, że uniwersum powróci wraz z nową książką i filmem. 

Produkcją filmu zajmie się wytwórnia Lionsgate, a scenariusz oparty zostanie na podstawie nowej powieści Collins. Akcja samej książki zostanie osadzona na 64 lata przed wydarzeniami z poprzednich utworów. Wówczas, państwo Panem stawało na nogi po zakończonej wojnie. Z racji tego, że będzie to prequel, w nowej produkcji zobaczymy zapewne inną obsadę. 

Reżyser poinformował o kategorii wiekowej, jaką otrzyma nadchodzący Joker

Sama autorka twierdzi, że nowa książka skupia się na ludzkiej naturze i tym, czego tak naprawdę potrzebujemy do przetrwania. Umiejscowienie akcji w okresie 10 lat po wojnie, kiedy Panem walczy o odbudowę, to idealny czas, by nowi bohaterowie odpowiedzieli sobie na wszelkie pytania. 

A tak o pracy nad samym filmem wypowiada się Joe Drake, przewodniczący Lionsgate Motion Picture Group:

Jesteśmy szczęśliwi, że nasza wytwórnia stoi za Igrzyskami Śmierci i nie możemy doczekać się kiedy dostaniemy nową książkę Suzanne. Pozostajemy w kontakcie w czasie procesu twórczego i jesteśmy zachwyceni myślą o wspólnej pracy nad filmem.

 Jesteście fanami tego uniwersum? Jak oceniacie filmy względem książkowych pierwowzorów?

Warto również przeczytać:

Piłsudski na zwiastunie. Wielka rola Borysa Szyca

Doktor Sen na zwiastunie. Kontynuacja kultowego Lśnienia od Stephena Kinga

Tagi: igrzyska śmierci lionsgate suzanne collins

Nie przegap