Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2019 10:45
Piłsudski Szyc
1885V

Piłsudski na zwiastunie. Wielka rola Borysa Szyca

W połowie września odbędzie się premiera filmu zatytułowanego „Piłsudski”. W produkcji Michała Rosa wystąpi między innymi Borys Szyc, który został zaprezentowany na pierwszy zwiastunie. Aktor przeszedł sporą metamorfozę.

13 września odbędzie się premiera filmu „Piłsudski”. Za produkcję w roli reżysera oraz scenarzysty odpowiada Michał Rosa – twórca miał okazję pracować nad „Rysa”, „Co słonko widziało”, „Cisza”, „Szczęście świata” oraz „Farba”.

Men in Black: International – recenzja filmu. Londyn w ogniu

Akcja „Piłsudskiego” została umiejscowiona w 1901 roku i przedstawi wydarzenia po ucieczce ze szpitala psychiatrycznego. Według opisu dystrybutora – Piłsudski nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę:

„Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano. ”

W rolach głównych wystąpią: Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Jan Marczewski, Maria Dębska, Józef Pawłowski, Tomasz Schuchardt, Kamil Szeptycki, Eliza Rycembel, Marcin Hycnar

Polecamy nasze recenzje: 

Tagi: film Piłsudski zwiastun

Nie przegap