Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.06.2019 11:57
Joker
2696V

Reżyser poinformował o kategorii wiekowej, jaką otrzyma nadchodzący Joker

Macie dość grzecznych filmów, wycinania scen i obniżania kategorii wiekowych, by zwiększyć sprzedaż biletów tak jak było to choćby w przypadku Venoma? Informacja na temat "Jokera" powinna Was więc zainteresować.

Już z początkiem października do kin na całym świecie wejdzie film przedstawiający postać Jokera, legendarnego geniusza - złoczyńcy, przeciwnika Batmana oraz postrachu Gotham City. Wedle zapowiedzi, nowy film ma być bogatym w szczegóły, psychologicznym studium tej postaci. Główną rolę otrzymał jeden z najbardziej oryginalnych aktorów obecnego pokolenia - Joaquin Phoenix. Za reżyserię odpowiada Todd Phillips, znany dotychczas z filmów takich jak Starsky & Hutch i trylogia Kac Vegas. Miejmy jednak nadzieję, że odnajdzie się również przy tworzeniu zdecydowanie bardziej dojrzałego obrazu.

Joker na pierwszym zwiastunie. Joaquin Phoenix jako przeciwnik Batmana

W sieci natomiast, pojawiła się informacja dotycząca kategorii wiekowej, jaka otrzyma "Joker", a która to zadecyduje o treściach jakie w filmie zobaczymy. Możecie odetchnąć z ulgą - reżyser poinformował, że film zostanie zakwalifikowany jako R, co oznacza, że ludzie poniżej 17 roku życia będą go mogli zobaczyć jedynie w towarzystwie rodzica bądź uprawnionego opiekuna. Choć wciąż czekamy na oficjalną informację od organizacji zajmującej się tymi sprawami, to sam Phillips był bardzo pewny tego faktu:

Film dostanie kategorie wiekową R. Bardzo często pytano mnie to. Sądziłem, że ludzie wiedzą.

Możemy więc spodziewać się historii z gatunku tych bardziej, niżeli mniej dojrzałych. Oby nic się nie zmieniło, bo taka postać jak Joker zasługuje na film z wysokiej półki, nie bojący się również bardziej odważnych treści. Poniżej też możecie zobaczyć nowe zdjęcie z planu, gdzie widzimy jak Phoenix nakłada makijaż, transformujący go w Jokera:


Warto również przeczytać:

Joker. Zakończono prace na planie filmu

Joker. Lakeith Stanfield jest gotowy do roli ikonicznego przeciwnika Batmana

Tagi: Joaquin Phoenix Joker joker movie Todd Phillips

Nie przegap