Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2019 11:40
Samsung Smart TV
3909V

Samsung ostrzega przed wirusami w telewizorach. Firma pożałowała swojej decyzji

Samsung postanowił przypomnieć klientom Samsung Smart TV o konieczności dbania o inteligentne telewizory. Zainteresowani powinni pamiętać o skanowaniu urządzeń i... Firma musiała szybko usunąć wiadomość. Sympatycy korporacji obawiają się o nowe luki w zabezpieczeniach.

Już nie tylko komputery są narażone na działania wirusów. Posiadacze smartfonów oraz nowoczesnych telefonów również powinni pamiętać o skanowaniu urządzeń przed najróżniejszymi niebezpieczeństwami.

Samsung The Wall to 292-calowy telewizor. Zapewnia zabawę w 8K

Samsung postanowił przypomnieć klientom, że Samsung Smart TV posiada wbudowany skaner. Firma opublikowała poradnik, który miał pomóc wszystkim zainteresowanym włączyć aplikację, jednak firma nie podejrzewała, że publikując wiadomość zostanie zaatakowana przez klientów.

Samsung Smart TV wirusy

Powyższej informacji nie zobaczycie już na Twitterze. Pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy niezadowolonych klientów, którzy mówią jednym głosem – firma chce wyraźnie coś ukryć i pewnie ponownie zaniedbała zabezpieczenia.

Samsung zachęcił do poszukania „złośliwego oprogramowania” i jednocześnie korporacja przypomniała o wpadce z 2017 roku. Wtedy to WikiLeaks ujawniło, że CIA opracowało oprogramowanie, które pozwalało przekształcić Samsung Smart TV w podsłuch.

Polecamy:

Źródło: https://www.theverge.com/2019/6/17/18681683/samsung-smart-tv-virus-scan-malware-attack-tweet

Tagi: samsung samsung tv wirusy

Nie przegap