Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.06.2019 16:00
Destiny 2
1566V

Destiny 2 ucieka z Battle.net, bo nadszedł na to właściwy czas

Ostatnimi czasy, Bungie poinformowało o zakończeniu współpracy z Activision i rozpoczęciu niezależnej działalności, co zresztą ma i będzie miało duży wpływ na Destiny 2. Czemu akurat teraz doszło do rozłamu?

Podczas Electronic Entertainment Expo 2019, dostawaliśmy sporo wieści związanych z Destiny 2. Pojawiła się informacja o nowym dodatku, przejściu na innym model biznesowy podstawowej gry wraz z tym, co się przez rok ukazało, czy też nowym życiu, jakie nabierze niezależne Destiny 2 i skupieniu się studia na elementach związanych z rpg. 

Destiny 2 na Google Stadia bez wspólnej gry z PC

Zapowiedziano również, że gra zniknie z platformy Battle.net, a jej nowym domem będzie Steam. Co było powodem, do tak sporej ilości dość radykalnych zmian? Na to pytanie postarał się odpowiedzieć David Dague, pełniący funkcję menedżera ds. komunikacji w mediach społecznościowych:

Było to najbardziej sensowe rozwiązanie w tym momencie. Każdy posiadacz Destiny, czy choćby postaci, będzie mógł bezproblemowo przenieść na Steam. Łupy, statystyki i kolekcje - wszystko co jest Wasze, zostanie bezproblemowo przeniesione. Więcej informacji ujawnimy latem.

Miejmy nadzieję, że developer zadba, by cała przesiadka nie odbiła się negatywnie na odczuciach graczy, a cała akcja zostanie przeprowadzona w sposób wręcz niewidoczny. Pamiętajcie, Destiny 2 przechodzi na model free to play już 17 września. 

 

Warto przeczytać:

Destiny 2 za sprawą niezależności przeistacza się w MMO. Bungie zapowiada spore zmiany

Destiny 2 prawdopodobnie otrzyma cross-save

Tagi: Activision Blizzard Bungie Destiny 2

Nie przegap