Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.06.2019 10:28
Destiny 2 Google Stadia
818V

Destiny 2 na Google Stadia bez wspólnej gry z PC

Destiny 2 będzie jedną z największych gier dostępnych na start platformy Stadia od Google. Osoby, które skuszą się na tą wersję, będą jednak odcięte od PC-tów.

Bungie w trakcie targów E3 ujawniło plany rozwoju Destiny 2, które otrzyma wersję F2P, a przyszłość marki zależeć będzie od tego, jak odbiorą kolejny dodatek gracze. Tytuł pojawi się też na Stadii, względem której Bungie ma spore nadzieje.

Destiny 2 za sprawą niezależności przeistacza się w MMO. Bungie zapowiada spore zmiany

Studio mówiło też o ewentualnych planach cross-playa między platformami, ale to coś, na co ewentualnie będziemy musieli poczekać. Niektórzy mieli jednak nadzieję, że Destiny 2 na Stadii pozwoli na wspólną grę z posiadaczami PC-tów, skoro to w jakimś stopniu będą te same wersje.

Studio uaktualniło jednak listę najczęściej zadawanych pytań i tam pojawiła się informacja, że Destiny 2 w wersji na Google Stadia nie zaoferuje wspólnej rozgrywki z posiadaczami edycji PC. Jedyne co zaoferuje ta wersja, to cross-save między pozostałymi platformami, także PS4, co spotkało się ze sporym zaskoczeniem.

Czy to problemy związany z Destiny 2, czy może wszystkie gry ze Stadii będą w formie sieciowej zamknięte wewnątrz tego ekosystemu, powinniśmy dowiedzieć się jeszcze przed premierą sprzętu w listopadzie tego roku. Oczywiście jednak nie w Polsce, bo tutaj usługa pojawi się najwcześniej w 2020 roku.

Źródło: https://www.bungie.net/en/Help/Article/47922

Tagi: Activision Blizzard Bungie Destiny 2 pc