Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.06.2019 10:22
V from Cyberpunk 2077
1357V

Cyberpunk 2077 - twórcy mają w głowie wersję na konsole nowej generacji

Od czasu zakończenia tegorocznej edycji targów E3, nie ustępuje zainteresowanie, jakie wzbudził nasz rodzimy Cyberpunk 2077

Bez wątpienia, jedną z najgłośniejszych produkcji Electronic Entertainment Expo 2019 został tworzony przez CD Projekt RED - Cyberpunk 2077. Nie dość, że ujawniono zaangażowanie Keanu Reevesa w pracach nad grą, to polskie studio pokusiło się również o kontrowersyjną kampanię reklamową. Wedle zapewnień, gra jednak ma do zaoferowania o wiele więcej, a nam pozostaje wierzyć, że twórcy dotrzymają wszelkich obietnic i dostaniemy tytuł z najwyższej półki, tak jak było to w przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon

Cyberpunk 2077 krytykowany za zmiany w uniwersum. Twórca Cyberpunk 2020 broni Polaków

Cyberpunk 2077 zostanie wydany w przyszłym roku na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Nie da się jednak ukryć, że obecna generacja zmierza powoli ku końcowi i to wersja na pecety będzie tą najlepiej wyglądającą, zwłaszcza po zapowiedzi, że otrzyma ona obsługę technologii Ray Tracing. Jakie są jednak dalsze plany developera i czy twórcy myślą już o przyszłości? Nie da się ukryć, że ta nadchodzi, a Microsoft poprzez zapowiedź Project Scarlett zrobił ku niej już pierwszy krok. 

W udzielonym wywiadzie wypowiedział się na ten temat Paweł Sasko, projektant zadań w Cyberpunk 2077:

W tym momencie najważniejsze są wersje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One, ale zapewne chcielibyśmy, żeby tytuł ukazał się kiedyś na konsolach nowej generacji. Jest to jednak melodia przyszłości, w tym momencie skupiamy się na obecnie dostępnych platformach. 

Sasko przyznał również szczerze: 

To, czego nauczył nas Wiedźmin 3: Dziki Gon, to fakt, że nigdy nie powinno się opóźniać prac nad grą przez wersje na konsole. Nigdy. Obecnie zawsze mamy wersje działające na wszystkich platformach. Oczywiście, wersja z najwyższej półki, którą prezentujemy wygląda inaczej na konsolach. Obecna generacja zdążyła się już nieco zestarzeć, więc nie wszystko wygląda tam tak ostro. Najważniejsze jednak, by tytuł działał płynnie na każdym sprzęcie. Każdy maszyna ma swoje ograniczenia, jednak zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wrzucić do gry jak najwięcej.

Cóż, nie jest to wielce zadziwiający fakt, że twórcy myślą już o konsolach nowej generacji. Gra wyjdzie w okresie przeskoku i z pewnością skrzydła rozwinie dopiero przy Project Scarlett i PlayStation 5. Nie jest to jednak nic złego, co pamiętamy choćby z Grand Theft Auto V, które godnie pożegnało generację siódmą generację i prawdziwy pazur pokazało na konsolach obecnie dostępnych. 

Warto również przeczytać:

Cyberpunk 2077 krytykowany za zmiany w uniwersum. Twórca Cyberpunk 2020 broni Polaków

Hideo Kojima chwali się prezentem od CD Projekt RED. Polacy piszą wprost: Jesteś prawdziwym Cyberpunkiem

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077

Nie przegap