Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2019 09:02
V z Cyberpunk 2077
12457V

Cyberpunk 2077 krytykowany za zmiany w uniwersum. Twórca Cyberpunk 2020 broni Polaków

CD Projekt RED postanowiło zmienić kilka elementów z oryginalnego Cyberpunka i Polacy muszą mierzyć się z krytyką wiernych wyznawców twórczości Mike'a Pondsmitha. Sytuację postanowił skomentować sam twórca Cyberpunk 2020, który Cyberpunka 2077 i podkreśla słuszność zmian.

CD Projekt RED może świętować bardzo udane targi w Los Angeles. Po prezentacji gry i ujawnieniu daty premiery, w zasadzie cały świat komentuje show przygotowane przez Polaków oraz Microsoft. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy są zadowoleni z przedstawionych elementów.

Keanu Reeves opowiada o swojej roli w Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 kiedy zobaczymy gameplay?

Aktualnie CD Projekt RED pokazywało Cyberpunka 2077 za zamkniętymi drzwiami. Gameplay zostanie opublikowany na PAX West (29 sierpnia – 2 września), ale możemy mieć pewność, że podczas rozgrywki zobaczymy gang „Animals” oraz przedstawicieli „Voodoo Boys” - prezentacja obu formacji została mocno skrytykowana przez fanów Cyberpunka 2020.

CD Projekt RED zdecydował się na zmiany, które nie zostały dobrze odebrane. Sytuację postanowił skomentować Mike Pondsmith – twórca całego systemu podkreślił, że jest bardzo zaangażowany w projekt, przez co „ledwo ma życie” i najwidoczniej miał wpływ na wszystkie decyzje.

Cyberpunk 2077 ze zmianami

Gracze skrytykowali wizerunek „Animalsów”, jednak zdaniem Pondsmitha właśnie na tym polega ich unikalność, ponieważ oni sami myślą o sobie jako o potężnych i niebezpiecznych istotach, które są zwierzętami. Nie posiadamy tutaj materiału źródłowego, ale możemy podejrzewać, że postacie wyglądają jak... Zwierzęta? I to właśnie nie spodobało się niektórym zainteresowanym.

Polacy postawili także na znaczącą zmianę w Voodoo Boys – kiedyś był to w zasadzie „przerażający komentarz na temat zawłaszczania kultury”, a teraz otrzymamy dostęp do faktycznych przedstawicieli Voodoo. Mike podkreślił, że to także świetna zmiana, ponieważ praktykanci Voodoo wprowadzili się i przejęli cały teren.

Cyberpunk 2077 z błogosławieństwem Pondsmitha

„Kto do cholery uważa, że TY masz MI mówić, czy kreacja MOJEGO świata została wykonana prawidłowo, czy też nie?”

Mike Pondsmith już wcześniej potwierdził, że bardzo ściśle współpracuje z deweloperami odpowiedzialnymi za Cyberpunka 2077 i powyższe słowa są tego dobrym potwierdzeniem. Autor uniwersum wie najlepiej, czy niektóre zmiany podjęte przez Polaków są słuszne, a możemy nawet podejrzewać, że Amerykanin miał wpływ na zmiany.

Niektórzy jednak nie potrafią zrozumieć, że od czasu do czasu trzeba wpłynąć nawet na oryginał, by móc zaoferować coś... Aktualniejszego. Polacy nie mogą zaoferować prostego przeniesienia znanych motywów, bo nie możemy zapomnieć o upływie czasu – w końcu od akcji z Cyberpunka 2020 w Night City wydarzyło się sporo.

Więcej o Cyberpunk 2077:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/06/cyberpunk-2077-mike-pondsmith/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077