Tytus Stobiński Tytus Stobiński 07.06.2019 19:47
United Label Logo
585V

Röki oraz Eldest Souls na zwiastunach. Dwa indyki od United Label, powołanego do życia przez rodzime CI Games

E3 nadchodzi, a wraz z targami kolejne zajawki i zwiastuny. Po głośniejszych produkcjach, przyszedł czas na indyki, tym razem spod szyldu United Label. Czy twórcy zostawią dla nas coś na właściwe konferencje?

Platforma wydawnicza United Label zostało powołana do życia za sprawą rodzimego CI Games, za sprawą której studio nawiąże współpracę z niezależnymi developerami i pomoże wejść na rynek. Dziś otrzymaliśmy zwiastuny dwóch gier, które pod swoimi skrzydłami ma United Label -Röki oraz Eldest Souls

United Label wyda cztery gry od niezależnych twórców.

Pierwsza z nich, to przygodówka point & click oparta o klimat skandynawskiego folkloru, pełna zagadek i dojrzałych przemyśleń. Odpowiadają za nią dwa byli dyrektorzy artystyczni Guerilla Cambridge - Tom Jones oraz Alex Kanaris - Sotiriouunder. Doświadczenie obu panów widać od razu, bowiem z ekranu wprost wylewa się osobliwy chłód. Spójrzcie sami i oceńcie:

Druga produkcja to zupełnie inny klimat, który odpowiada mi zdecydowanie bardziej. Eldest Souls to utrzymane w pixel-artowej konwencji rpg od Fallen Flag. Spojrzenie na zajawkę niemalże od razu nasunęło mi skojarzenia związane z Titan Souls, a czuć, że klimatem gra będzie chciała nieco nawiązać również do gier From Software. Czyżby kolejny, wymagający i ponury indyk? Jestem za i wspomnę tylko, że gra będzie debiutem developera.

Dokładne daty premiery oraz platformy nie są obecnie znane, ale zapewne wkrótce ponownie usłyszymy o Röki oraz Eldest Souls.

Warto przeczytać:

Röki to nowa gra od twórców z Guerilla Cambridge.

Tagi: Polygon Treehouse Röki