Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2017 17:03
Röki zapowiedź
544V

Röki to nowa gra twórców z Guerrilla Cambridge

Alex Kanaris oraz Tom Jones przez 14 lat wspólnymi siłami pracowali dla Sony, ale Japończycy zdecydowali się zamknąć Guerrilla Cambridge. Wielu deweloperów dołączyło do innych, brytyjskich formacji, ale wspomniana dwójka postanowiła założyć Polygon Treehouse. Studio właśnie ujawniło swój pierwszy projekt. 

Röki to przygodówka typu point-and-click przygotowana przez Polygon Treehouse – studio zostało założone przez Alexa Kanarisa oraz Toma Jonesa, którzy wcześniej przez 14 lat pracowali dla Sony w między innymi Guerrilla Cambridge. Gra przedstawia historię młodej dziewczyny, która chce uratować swoją rodzinę.

Produkcja została zaprezentowana przez brytyjskie Eurogamer. Na łamach portalu autorzy wspominają, że pomysł na ten tytuł narodził się już dawno temu i właśnie z tego powodu tak szybko zostały zrealizowane podstawy – zaledwie po trzech tygodniach od zamknięcia Guerrilla Cambridge, przedstawiciele studia kontaktowali się z dziennikarzami w sprawie prezentacji gry. Możemy w tej sytuacji sądzić, że ekipa przeczuwała najgorsze i po prostu w wolnej chwili powstawały już pierwsze elementy z Röki.

Röki zostało umiejscowione w skandynawskiej atmosferze, a podczas przygody będziemy przemierzać piękny, zamarznięty świat, w którym oczywiście czai się wielkie zło. Zadaniem protagonistki jest uratowanie swoich najbliższych.

Polygon Treehouse aktualnie nie potwierdziło platform docelowych, ale tytuł trafi na półki sklepowe w przyszłym roku.

Twórcy jednocześnie nie ukrywają, że ich ostatnie lata w Guerrilla Cambridge były trudne. Zespół pracował nad nową produkcją, która ich zdaniem nie otrzymała od Japończyków szansy:

„To było trudne kilka lat. Sądzę, że stworzyliśmy świetną grę, dlatego byłem smutny, gdy zamknięto studio. Nadal przygotowywaliśmy dodatkową zawartość, w tym dodatkowe poziomy, kolejne DLC dla społeczności. Smutne jest to, że RIGS nigdy nie otrzymało szansy na rozwój, nie mogliśmy z niego zrobić, to co planowaliśmy, ale gra dobrze zaprezentowała wirtualną rzeczywistość i ustaliła punkty odniesienia dla innych programistów.”

Materiał: Röki - Announce Trailer

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-05-02-from-rigs-to-roki-a-point-and-click-adventure

Tagi: Polygon Treehouse Röki zapowiedź