Tytus Stobiński Tytus Stobiński 03.06.2019 13:58
call of duty, modern warfare, soldier
1259V

Kampania oraz tryb kooperacji w Call of Duty: Modern Warfare z ciekawym zabiegiem od twórców.

Najnowsza odsłona Call of Duty zmienia znacznie założenia, jakie przyświecały podczas tworzenia poprzedniej części. Tytuł będzie posiadał klasyczny tryb dla pojedynczego, a Call of Duty: Modern Warfare stanowić będzie pierwszy w historii restart serii.

Rokroczne ujawnianie nowej części Call of Duty od pewnego czasu przestało nas aż tak ekscytować, a sam tytuł od dawna wyraźnie skupiał się na rozgrywce wieloosobowej, sukcesywnie spychając rozpisaną kampanię na boczny tor, a ostatecznie całkowicie ją wycinając. 

Call of Duty: Modern Warfare oficjalnie. Szykuje się najlepsza odsłona od lat?

Tym razem jednak, założenia twórców są wyraźnie inne i wydaje się, że jeśli studio zdoła tylko spełnić wszystkie swoje obietnice, to możemy otrzymać naprawdę dobrej jakości tytuł. Jacob Minkoff, były pracownik Naughty Dog, a obecnie trzon studia Infinity Ward udzielił krótkiego wywiadu, w którym zdradził kilka szczegółów dotyczących kampanii dla pojedynczego gracza. Tryb ten wprowadzi nas i zostanie bezpośrednio kontynuowany w kooperacyjnej rozgrywce, która w Call of Duty: Modern Warfare również się pojawi.

Nie jesteśmy jeszcze gotowi rozmawiać o rozgrywce kooperacyjnej, ale mogę zdradzić, że fabuła dla pojedynczego gracza przechodzi bezpośrednio do fabuły współpracy. Bez żadnej pauzy, Po prostu, wydarzenia, których byliśmy uczestnikiem za sprawą plików na płycie, lub też pobranych z sieci będą kontynuowane. Rozgrywka, historia i postęp - te elementy po prostu idą dalej do przodu.
 

 Na koniec Minkoff wyjaśnił przyczynę takiej decyzji

Wiedząc, że musimy uzyskać spójność we wszystkich trybach, zdecydowaliśmy się stworzyć jeden ciągły.

Czekacie na kolejną odsłonę serii, od lat bijącej rekordy popularności na całym świecie? A może tytuł przejadł się już Wam na dobre?

Warto poczytać:

Call of Duty: Modern Warfare z walutą premium po premierze
Call of Duty: Modern Warfare bez trybu zombie. Twórcy stawiają na autentyczny świat przepełniony emocjami 

Tagi: Activision Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward

Nie przegap