Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2019 14:03
Call of Duty: Modern Warfare żołnierze
1857V

Call of Duty: Modern Warfare bez trybu zombie. Twórcy stawiają na autentyczny świat przepełniony emocjami

Call of Duty: Modern Warfare będzie nie tylko rewolucyjną odsłoną serii ze względu na nowy silnik graficzny oraz postawienie na cross-platformową rozgrywkę. Twórcy zrezygnowali z trybu zombie, ponieważ biegające maszkary nie pasowały do ich koncepcji świata. Infinity Ward zamierza pokazać realistyczny świat.

Już wczoraj informowałem naszą społeczność o możliwej rezygnacji z trybu zombie w Call of Duty: Modern Warfare. Twórcy nie informowali o tych zmaganiach w oficjalnej prasówce i zapowiedzieli skupienie się na kampanii, kooperacji oraz rywalizacji multiplayer.

Call of Duty: Modern Warfare - data premiery, zwiastun, nowy silnik, brak Season Passa i cross-play

Teraz mogę to oficjalnie potwierdzić: w Call of Duty: Modern Warfare nie znajdziecie biegających truposzy. Sytuację postanowił wytłumaczyć Jacob Minkoff – reżyser kampanii – który podkreślił, że autorzy stawiają na inny świat od Treyarch i w ich propozycji po prostu nie ma miejsca na biegające truposzy.

„Oni koncentrują się na bardziej stylizowanej, graficznej opowieści z doświadczeniem superbohaterów [oni = Treyarch – red.], więc mogą mieć znacznie więcej różnych rodzajów rozgrywki. Ale my staramy się stworzyć autentyczny, realistyczny świat emocji. Nie jesteśmy wystarczająco elastyczni, by zrobić coś na wzór zombie. Naraziłoby to na szwank wrażenia z gry w świecie, który jest realistyczny i autentyczny w odniesieniu do dzisiejszych konfliktów oraz rzeczy, z którymi mamy do czynienia.”

Jest to naprawdę interesująca zmiana, która pokazuje, że Infinity Ward stara się faktycznie zrobić coś nowego. Autorzy nie chcą narazić na szwank swojej wizji świata, więc zdecydowali się usunąć jeden z trybów. Oczywiście zamiast tego otrzymamy pełnoprawną kampanię, która ma zostać odpowiednio wpisana w cały projekt.

W zasadzie już pierwszy materiał wideo oraz przedstawione informacje pokazały założenia – żołnierz strzelający do cywilów może zwiastować kilka mocnych scen.

Więcej o Call of Duty:

Źródło: https://gamingbolt.com/call-of-duty-modern-warfare-wont-have-zombies-mode-campaign-leads-directly-into-co-op-story

Tagi: Activision Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward