Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.06.2019 08:17
Postać z Call of Duty: Modern Warfare
956V

Call of Duty: Modern Warfare ma korzystać z systemu Fortnite w przypadku cross-playu

Jedną z najgorętszych nowinek zapowiedzianych dla Call of Duty: Modern Warfare są bez wątpienia zmagania cross-platformowe. Według najnowszych doniesień, Infinity Ward nie pozwoli na nierówną zabawę i autorzy skorzystają z systemu znanego z Fortnite.

Call of Duty: Modern Warfare stawia na mocną opowieść przepełnioną wymownymi scenami, jednak autorzy postanowili przygotować kilka elementów, które mają zachęcić do gry nowych graczy. Jedną z nowinek dla tego uniwersum jest pełny cross-play.

Call of Duty: Modern Warfare z walutą premium po premierze

Activision oficjalnie zapowiedziało plany zaoferowania rywalizacji pomiędzy platformami w Call of Duty: Modern Warfare. Nadal nie otrzymaliśmy szczegółów, ale dziennikarze Forbesa dotarli do informacji, która powinna uspokoić wielu graczy.

Infinity Ward postawiło podobno na system znany z Fortnite – gra nie tylko łączy ze sobą graczy z różnych platform, ale przed rozpoczęciem zabawy sprawdzane jest urządzenie wejściowe. Jeśli zawodnik korzysta z myszki i klawiatury, to może rywalizować wyłącznie z innymi posiadaczami takich sprzętów. Gdy strzelamy za pomocą pada, to staniemy do walki wyłącznie z osobami, które także cieszą się zabawą na kontrolerach.

W tej sytuacji nie jest ważne, czy gramy na PlayStation 4, Xboksie One lub komputerze osobistym, ponieważ działa tutaj „input matchmaking”, który eliminuje nierówną zabawę. Propozycja wydaje się rozsądna, ponieważ grając na Xboksie One za pomocą klawy + myszki, zostaniemy wrzuceni na serwery PC.

Nadal musimy zaczekać na oficjalne potwierdzenie tej wiadomości, jednak jest to w zasadzie jedyna sprawdzona i działająca metoda, która powinna zapewnić graczom dobrą zabawę.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.forbes.com/sites/paultassi/2019/05/31/call-of-duty-modern-warfare-crossplay-is-a-dam-breaking-moment-for-the-industry

Tagi: Activision Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward

Nie przegap