Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.05.2019 22:00
SteelSeries Apex Pro
550V

SteelSeries Apex Pro to klawiatura mechaniczna z regulowanym punktem aktywacji przycisków

SteelSeries wpadł na bardzo ciekawy pomysł. Firma nie zamierza oferować kilku wersji swoich klawiatur z różnymi przełącznikami, a pozwoli dostosować punkt aktywacji. Poznajcie SteelSeries Apex Pro.

SteelSeries właśnie zapowiedział stworzenie klawiatury mechanicznej z regulowanymi przełącznikami. SteelSeries Apex Pro i SteelSeries Apex Pro TKL otrzymają możliwość dostosowania punktu aktywacji – w ten sposób każdy zainteresowany ustawi sobie przyciski pod własne preferencje.

SteelSeries Arctis 9X zapewni nową jakość dźwięku na Xbox One

SteelSeries Apex Pro – jakie opcje?

Przełączniki OmniPoint dostępne w SteelSeries Apex Pro pozwalają na szybkie dostosowanie punktu aktywacji – przykładowo 3,6mm podczas pisania i 0,4mm podczas rozgrywki. Technologia została oparta na magnetycznych sensorach, które umożliwiają odpowiednie ustawienie przycisków. Sytuacja jest świetna, ponieważ producent dodatkowo chwali się szybkością przełączników – nowa propozycja to podobno „najszybsza klawiatura na rynku”.

"Przez ponad dekadę na rynku przełączników w klawiaturach trwała ogromna stagnacja. Dzięki naszej opatentowanej technologii w przełącznikach OmniPoint, gracze nareszcie mogą wygodnie korzystać z jednej klawiatury do różnych zadań: grania, pracy twórczej i wielu innych. Apex Pro jest jedyną klawiaturą na rynku, którą można dostosować do wymagań i preferencji każdego gracza." - powiedział Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO

W SteelSeries Apex Pro pojawi się także jeszcze jedna ciekawostka. Gracze otrzymają możliwość korzystania z wyświetlacza OLED Smart, który pozwala na wyświetlanie komunikatów z Discorda, Spotify lub gier. Jednocześnie ekran pozwoli na dynamiczną zmianę punktu aktywacji przycisków.

Klawiatura została wyposażona w metalową, klikalną rolkę i przycisk do kontroli multimediów, a cała konstrukcja to wysokiej klasy aluminium. Zainteresowani znajdą tutaj także dodatkowy port USB, system zarządzania przewodem, magnetyczną podkładkę pod nadgarstki, a w samym sprzęcie zapiszecie pięć profili użytkownika.

SteelSeries Apex Pro – jaka cena?

SteelSeries Apex Pro i SteelSeries Apex Pro TKL zostały wycenione kolejno na 985 zł i 900 zł. Premiera odbędzie się jesienią – klienci złożą zamówienia na SteelSeries.com. Dodatkowo w sprzedaży pojawią się także modele Apex 7 oraz Apex 7 TKL. W tym wypadku otrzymamy wszystkie elementy znane z Pro – jedynie zdecydowano się tutaj na standardowe przełączniki (do wyboru: Red, Blue, Brown). Urządzenia kupimy za 815 zł oraz 685 zł.

Więcej o SteelSeries:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: SteelSeries SteelSeries Apex SteelSeries Apex Pro