Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2019 15:44
Steelseries Arctis 9X
1515V

SteelSeries Arctis 9X zapewni nową jakość dźwięku na Xbox One

SteelSeries w końcu uśmiecha się do posiadaczy Xboksów One. Firma właśnie ujawniła model Arctis 9X, który został przygotowany specjalnie dla fanów amerykańskiej konsoli. Poznajcie szczegóły urządzenia.

Steelseries już w 2016 roku powołał do życia nową serię słuchawek zatytułowanych „Arctis”. Urządzenia były dotychczas przygotowywane głównie dla graczy sympatyzujących z rozgrywką na PC lub PlayStation 4, ale w końcu otrzymaliśmy zapowiedź oficjalnego zestawu do Xboksa One.

SteelSeries Stratus Duo zaprezentowany. Kontroler do PC, urządzeń mobilnych i VR

SteelSeries Arctis 9X skorzystają z łączności Xbox Wireless

Inżynierowie zdecydowali się na tę technologię, by zapewnić użytkownikom bezprzewodowe i wygodne korzystanie z konsoli, zaś technologia Bluetooth umożliwi połączenie np. ze smartfonem. Firma podkreśla, że w tym wypadku headset działa niczym kontroler – nie musimy posiadać jakichkolwiek nadajników, by móc korzystać z wszystkich uciech słuchawek.

Pełna integracja z Xboksem umożliwi korzystanie z funkcji ChatMix, czyli balansowania głośnością dźwięku z gry i czatu głosowego, a poziom naładowania słuchawek będzie widoczny w panelu Xbox. Tak zapowiedź sprzetu skomentował SteelSeries CEO, Ehtisham Rabbani:

„Seria Arctis to najszybciej rosnąca marka słuchawek na świecie. Wiemy, że użytkownicy konsoli Xbox od długiego czasu chcieli modelu Arctis dedykowanego właśnie tej platformie. Mamy więc przyjemność przedstawić najnowszego członka rodziny Arctis, stworzonego specjalnie dla graczy Xbox.”

Brian Fallon, Senior Product Category Manager Audio w SteelSeries, podkreślił, że jego firma współpracowała z Microsoftem, by zapewnić jak najlepszą jakość rozgrywki:

„Współpracowaliśmy bezpośrednio z Microsoft, aby wykorzystać łączność Xbox Wireless. Rezultat to najwyższej jakości implementacja łączności Xbox Wireless w słuchawkach Xbox do tej pory.”

Użytkownicy mogą spodziewać się także technologii podwójnej łączności, dzięki której możemy przykładowo grać na Xboksie One oraz jednocześnie rozmawiać przez telefon. Arctis 9X działają także bez Xboksa One, więc sprzęt podłączymy przykładowo do smartfona.

Arctis 9X korzystają z wielokrotnie nagradzanej sceny dźwiękowej znanej z serii Arctis oraz z wysuwanego mikrofonu ClearCast z redukcją hałasu w tle. Dzięki natywnej technologii Windows Sonic Spatial Audio w Xboksie One, użytkownicy będą mogli zanurzyć się w grze za sprawą dźwięku przestrzennego. Firma zapewniła także mocną baterię, której żywotność wynosi do 20 godzin ciągłej rozgrywki.

Nowy model zdobył nagrody iF Gold Design Award 2019 oraz Red Dot Design Award za najwyższej klasy design oraz innowacyjność. Słuchawki Arctis 9X są już dostępne w oficjalnym internetowym sklepie SteelSeries.com. Zainteresowani muszą przygotować 849 zł.

Warto przeczytać:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: SteelSeries steelseries Arctis 9X steelseries artcis xbox one