Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.05.2019 16:27
PSVR i DualShock 5 z lepszymi wibracjami? Sony podpisało ważną umowę
3095V

PSVR i DualShock 5 z lepszymi wibracjami? Sony podpisało ważną umowę

Sony potwierdziło chęć wspierania PlayStation VR, nawet gdy aktualna generacja będzie się kończyć. Plotki mówią, że PSVR będzie wspierane przez PS5. Nie oznacza to jednak, że nie dostaniemy PSVR2.

Pamiętacie jeszcze firmę Immersion Corp., przez którą początkowo w poprzedniej generacji mieliśmy kontrolery bez wibracji w PS3? Sony nie chciało płacić za licencję wibracji, więc postanowiło znaleźć tanią wymówkę (kontroler ruchowe nie działają z wibracjami) i wypuściło SixAxisa.

Hideki Yasuda twierdzi, że PlayStation 5 pojawi się w listopadzie 2020

Ostatecznie się dogadano, a DualShocki mają wibracje. Teraz Immersion Corp. przypomina o sobie za sprawą umowy, jaką nawiązała firma z Sony. W informacji prasowej zaznaczono wprost, że chodzi o technologię haptycznych wibracji, które będą wykorzystywane w normalnych kontrolerach oraz kontrolerach do PlayStation VR.

Szef Immersion - Ramzi Haidamus wypowiedział się na temat umowy:

Badania pokazują, że haptyczne wibracje sprawiają, że gry ożywają, podnosząc doznania graczy i satysfakcję z rozrywki. Jesteśmy zachwyceni możliwością pracy z Sony Interactive Entertainment. Sony to prawdziwy pionier branży gier z ogromnym doświadczeniem oferowanym ostatecznie ich klientom.

Co to oznacza? Prawdopodobnie lepszą technologię wibracji w DualShocku 5 oraz w kontrolerach ruchowych, które dostaniemy z PlayStation VR 2 w następnej generacji konsol. Powolutku zaczynają się nam krystalizować pomysły Sony w wątku konsoli nowej generacji.

Więcej o PlayStation 5:

Źródło: https://ir.immersion.com/news-releases/news-release-details/immersion-and-sony-interactive-entertainment-enter-licensing

Tagi: PlayStation 5 playstation vr