Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.05.2019 20:38
Ouya koniec serwerów
965V

Razer uśmierca Ouya i Forge TV. Definitywny koniec gier i usług

Kiedy w 2015 roku Razer przejmował sprzęt o wdzięcznej nazwie Ouya, wydawało się, że jest jeszcze szansa dla tej "konsoli" opartej o system Android. Rzeczywistość okazała się jednak bezlitosna.

Ouya z każdym rokiem traciła na znaczeniu. Aż trudno było uwierzyć, że jeszcze w 2012 roku sprzęt był absolutnym rekordowcem na Kickstarterze, gdzie udało się zebrać ponad 8,5 mln dolarów od graczy na ten projekt.

10 gier z Ouya, w których porty trzeba zagrać

W międzyczasie Razer wyłożył na rzeczony hardware ok. 10 milionów dolarów, odkupując prawa do marki Ouya od właścicieli. Wiemy już, że była to gra niewarta świeczki, bo zainteresowanie Ouya spadło praktycznie do zera.

W związku z tą sytuacją Razer podjął dzisiaj decyzję o zamknięciu serwerów dystrybuujących gry na Ouyę i zawartość z Forge TV. Stanie się to 25 czerwca 2019 r. W tym dniu zostaną usunięte konta użytkowników Ouya oraz Forge TV. Gry pobrane przed tym terminem zachowają jednak ważność na hardwarze nawet po wyłączeniu usług.

Przy okazji warto zajrzeć do naszego rankingu, gdzie wskazywaliśmy najlepsze produkcje z tej platformy (na szczęście większość z nich doczekała się konwersji).

 

Źródło: Razer

Tagi: ouya razer serwery

Nie przegap