Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.07.2015 17:28
Razer wierzy w małą konsolę i przejmuje firmę Ouya
653V

Razer wierzy w małą konsolę i przejmuje firmę Ouya

Kojarzycie małe pudełko Ouya? To sprzęt oparty na Androidzie, dzięki któremu gracze mogą między innymi poznawać uroki mniejszych produkcji na ekranach dużych telewizorów. Firma została wykupiona przez korporację Razer, którego właściciele mają wielkie plany dotyczące tej platformy. 

Szef Ouya potwierdził na Twitterze, że firma została sprzedana i jednocześnie podziękował wszystkim pracownikom za współpracę. Julie Uhrman nie zamierza dalej rozwijać swojej platformy i udaje się na zasłużone wakacje.

Na początku czerwca pojawiły się pierwsze informacje o poszukiwaniach potencjalnych kupców przez właścicieli Ouya. Podobno bardzo szybko transakcją zainteresowali się przedstawiciele Razera, którzy mają wyłożyć na firmę 10 mln dolarów. Kwota nie została aktualnie potwierdzona, ale informacja pochodzi z „zaufanego źródła”.

Włodarze Razera dzięki tej transakcji zmniejszą konkurencję na rynku małych konsol opartych na Androidzie – firma na tegorocznych targach CES zaprezentowała Razer Forge TV, który jest w zasadzie bliźniaczym urządzeniem do Ouya.

Korporacja dzięki przejęciu firmy może zdecydowanie powiększyć katalog gier swojego urządzenia oraz jednocześnie zapewni sobie kilka ekskluzywnych produkcji, które aktualnie miały zmierzać wyłącznie na Ouya.

Na zakończenie warto wspomnieć, że Ouya zostało sfinansowane w 2012 roku na Kickstarterze – zbiórka pozwoliła zebrać dokładnie 8 569 474 dolarów!  

Tagi: ouya razer razer forge tv

Nie przegap