Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2019 09:51
Metro Exodus
739V

Nowe Metro powstaje? Twórcy 4A Games rozwijają nowy tytuł AAA

4A Games jest znane z rozwijania uniwersum Metro. Twórcy dopiero zakończyli prace nad Metro Exodus i już rozpoczęli przygotowanie dużej produkcji AAA. Nie brakuje w tej sytuacji głosów, według których Ukraińcy pracują już nad nowym Metro.

4A Games powstało w 2005 roku i od tego czasu deweloperzy przygotowali cztery gry z uniwersum Metro oraz małą produkcję dla Oculus Touch. Deweloperzy są w zasadzie znani głównie z pracy nad światem Dmitrija Glukhovskiego.

Metro Exodus zostanie rozszerzone przez 2 fabularne DLC

THQ Nordic opublikowało swój raport finansowy, w którym pojawiła się spora ciekawostka. Firma zarządzająca Deep Silver (wydawca serii Metro) potwierdziło nowy projekt 4A Games:

„W tym okresie podpisaliśmy wiele nowych projektów, między innymi nową umowę rozwojową z 4A Games, twórcami franczyzy Metro, na ich nadchodzący, nadal nieujawniony, projekt AAA.”

W samym tekście nie pojawia się wzmianka, która bezpośrednio potwierdza, że ukraińskie studio będzie pracować nad kolejnym Metro, ale mimo wszystko nie możemy zapomnieć o kilku sprawach. Metro Exodus osiągnęło fantastyczny start, gra zebrała sporo pochwał w recenzjach, a w swoim czasie Deep Silver potwierdziło, że współpraca z Epic Games pozwoli na przygotowanie kolejnych tytułów z serii Metro.

Nadal oczywiście nie możemy mieć pewność, że uniwersum zostanie rozszerzone, jednak akurat THQ Nordic i Deep Silver chętnie rozwijają dochodowe marki, a taką bez wątpienia jest właśnie świat stworzony przez Glukhovskiego.

Więcej o serii Metro:

Źródło: THQ Nordic

Tagi: 4a game Deep Silver metro Metro Exodus THQ Nordic