SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2019 19:27
Metro Exodus Auora
1040V

Metro Exodus z lepszym wynikiem od Metro Last Light. Pomimo ekskluzywności

Gracze narzekali, płakali, wyzywali deweloperów, wyśmiewali, odgrażali się, zwiastowali śmierć marki, wypominali ogromny błąd wydawcy, nie potrafili zrozumieć decyzji, a... W ostateczności i tak kupili Metro Exodus. Gra zaliczyła świetny start pomimo ekskluzywności w Epic Games Store.

Przez kilka tygodni deweloperzy z 4A Games słuchali opinii rozgniewanych fanów uniwersum Metro, którzy zarzekali się, że poczekają rok i dopiero po wygaśnięciu ekskluzywności, kupią Metro Exodus. Mimo to gra została bardzo dobrze przyjęta przez społeczność.

Recenzja Metro Exodus

Steve Allison, szef sklepu z grami Epic Games Store, potwierdził bardzo ciekawą wiadomość – Metro Exodus zanotowało lepszy start od Metro Last Light. Gracze kupili dokładnie 2,5 razy więcej egzemplarzy produkcji, która trafiła wyłącznie do sklepu Epic Games względem tytułu dostępnego na Steam.

Przedstawiciel Epic Games podkreślił – „to naprawdę chodzi o Twoją grę, a nie o sklep, w którym ją sprzedajesz”. W sumie te słowa najlepiej opisują sytuację, bo choć tysiące graczy zarzekało się, że nie kupi Metro Exodus, to deweloperzy nie mogą narzekać.

Warto jednocześnie podkreślić, że jest to obłędna wiadomość dla wydawcy – Deep Silver zachowa więcej przychodów ze sprzedaży, ponieważ Epic Games pobiera zaledwie 12% z wygenerowanych pieniędzy... Gdy Steam nadal żąda od twórców 30% z zarobku pierwszych 10 mln dolarów...

Jest to naprawdę dobra wiadomość dla graczy, którzy mogą oczekiwać kolejnych gier z serii Metro – wcześniej wydawca potwierdził, że pieniądze od Epic Games zostaną przeznaczone na rozwój uniwersum.

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus