Red Dead Online bez pokera w Polsce. Ustawa hazardowa najwidoczniej działa

Gry
3758V
Red Dead Online bez pokera w Polsce. Ustawa hazardowa najwidoczniej działa
Wojciech Gruszczyk | 16.05.2019, 13:41

Red Dead Online wyszło z bety i najnowsza aktualizacja wprowadziła możliwość rozgrywania partyjek pokera. Niestety, opcja nie jest dostępna w między innymi Polsce. Wiele na to wskazuje, że w tym wypadku działa ustawa hazardowa.

Posiadacze Red Dead Redemption 2 musieli w tym tygodniu pobrać dużą aktualizację, która znacząco rozbudowała Red Dead Online. Tryb sieciowy w końcu wydostał się z bety i jedną z nowości okazał się poker.

Red Dead Online wychodzi z bety. Mnóstwo nowej zawartości, Poker i wielkie plany

Poker w Red Dead Online nie dla Polaków

Z nowych atrakcji nie mogą skorzystać gracze z między innymi Polski, Czech, Islandii, Kostaryki oraz Argentyny. Rockstar przygotowało blokadę regionalną, która jest narzucona na adres IP – wiele na to wskazuje, że w tym wypadku nie pomoże zmiana regionu konsoli.

W Red Dead Online pojawiło się pięć stołów do pokera  w pięciu miejscówkach (Blackwater, Saint Denis, Tumbleweed, Valentine i Flatneck Station), jednak wszystkie są niedostępne dla mieszkańców Polski. Gracze z zagranicy także nie mogą zaprosić naszych rodaków do wspólnej sesji.

Wiele na to wskazuje, że Rockstar zdecydowało się na dokładne sprawdzenie przepisów w poszczególnych krajach i gdy w danym państwie pojawił się zakaz, to deweloperzy respektują aktualne przepisy. W sumie firma musiała podjąć taką decyzję, by nie musieć w kolejnych miesiącach walczyć z ustawodawcami.

Co na to Rockstar?

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że tak naprawdę nie znamy jeszcze pełnej listy „zablokowanych” krajów, ponieważ Rockstar oficjalnie nie przyznał się do nałożenia takiej blokady. Dopiero sami gracze dotarli do informacji, według których firma podkreśla – nie wszystkie funkcje są dostępne we wszystkich krajach:

„Niektóre funkcje nie są dostępne przez cały czas lub dla wszystkich graczy. Może się to zdarzyć z wielu powodów, w tym z powodu ograniczeń regionalnych, projektowania gry lub niezgodności pomiędzy funkcjami, z którymi wchodzisz w interakcję.”

Twórcy podkreślają, że niektóre funkcje mogą wrócić do pozycji, ale trudno liczyć na udostępnienie pokera, który jak wiadomo jest w Polsce objęty ustawą hazardową. Sytuacja jest o tyle dziwna, że przecież w Red Dead Online nie gra się na prawdziwe pieniądze – jeśli mnie pamięć nie myli to „symulatory” są dostępne w naszym kraju... Problemem może się jednak okazać "nagroda”, bo pewnie w grze Rockstar można wygrać wirtualne pieniądze, które ze względu na mikrotransakcje posiadają swoją prawdziwą wartość.

Michał, dzięki za link!

Warto spojrzeć:

Źródło: https://gtaforums.com/topic/928841-poker-is-region-locked/

Komentarze (107)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper