Twórca The Last of Us 2 dołącza do The Initiative. Microsoft zgarnia kolejny talent

Gry
2376V
Twórca The Last of Us 2 dołącza do The Initiative. Microsoft zgarnia kolejny talent
Wojciech Gruszczyk | 15.05.2019, 13:31

The Initiative nadal nie potwierdziło swojej pierwszej produkcji, ale do zespołu systematycznie dołączają bardzo doświadczeni twórcy. Najnowszym nabytkiem jest deweloper, który przez pięć lat pracował dla Naughty Dog.

Roszady w naszej branży to normalna sytuacja. Twórcy po zakończeniu dużych projektów często szukają nowych wyzwań lub chcą pracować nad wyznaczonymi produkcjami. Mimo wszystko sytuacja z The Initiative jest bardzo interesująca, ponieważ do zespołu systematycznie dołączają bardzo doświadczeni deweloperzy.

The Last of Us 2 coraz bliżej. Twórcy szukają pracowników, którzy „pomogą zakończyć prace” nad grą

Najnowszym nabytkiem The Initiative jest Robert Ryan, który w latach 2011-2017 pracował dla Naughty Dog i miał okazję rozwijać między innymi The Last of Us, The Last of Us 2, Uncharted 3: Oszustwo Drake'a oraz Uncharted 4: Kres Złodzieja. Starszy projektant systemów miał jeszcze okazję rozwijać swoje umiejętności w The Motive i choć tutaj nie zdradza konkretnej pozycji, nad którą pracował, to możemy mieć pewność, że jest to anulowana gra z uniwersum Star Wars.

Jest to kolejny, bardzo doświadczony deweloper, który może pomóc w przygotowaniu nowej marki dla Microsoftu. Jak wiadomo The Initiative to nowy zespół zajmujący się tworzeniem produkcji na Xboksa i pewnie komputery klasy PC.

Już wcześniej do The Initiative dołączyli między innymi:

Źródło: https://www.dualshockers.com/last-of-us-2-design-joins-initiative/?

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper