Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2019 13:31
The Last of US 2 ELlie
2124V

Twórca The Last of Us 2 dołącza do The Initiative. Microsoft zgarnia kolejny talent

The Initiative nadal nie potwierdziło swojej pierwszej produkcji, ale do zespołu systematycznie dołączają bardzo doświadczeni twórcy. Najnowszym nabytkiem jest deweloper, który przez pięć lat pracował dla Naughty Dog.

Roszady w naszej branży to normalna sytuacja. Twórcy po zakończeniu dużych projektów często szukają nowych wyzwań lub chcą pracować nad wyznaczonymi produkcjami. Mimo wszystko sytuacja z The Initiative jest bardzo interesująca, ponieważ do zespołu systematycznie dołączają bardzo doświadczeni deweloperzy.

The Last of Us 2 coraz bliżej. Twórcy szukają pracowników, którzy „pomogą zakończyć prace” nad grą

Najnowszym nabytkiem The Initiative jest Robert Ryan, który w latach 2011-2017 pracował dla Naughty Dog i miał okazję rozwijać między innymi The Last of Us, The Last of Us 2, Uncharted 3: Oszustwo Drake'a oraz Uncharted 4: Kres Złodzieja. Starszy projektant systemów miał jeszcze okazję rozwijać swoje umiejętności w The Motive i choć tutaj nie zdradza konkretnej pozycji, nad którą pracował, to możemy mieć pewność, że jest to anulowana gra z uniwersum Star Wars.

Jest to kolejny, bardzo doświadczony deweloper, który może pomóc w przygotowaniu nowej marki dla Microsoftu. Jak wiadomo The Initiative to nowy zespół zajmujący się tworzeniem produkcji na Xboksa i pewnie komputery klasy PC.

Już wcześniej do The Initiative dołączyli między innymi:

Źródło: https://www.dualshockers.com/last-of-us-2-design-joins-initiative/?

Tagi: Naughty Dog robert ryan The Initiative