Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2019 19:48
The Initiative przejmuje talent God of War
2325V

The Initiative z kolejnym deweloperem odpowiedzialnym za God of War. Microsoft poszerza nowy zespół

Nadal nie znamy pierwszego projektu kreowanego przez The Initiative, ale możecie mieć pewność, że gra jest rozwijana przez weteranów branży. Zespół jest wciąż rozszerzany o kolejne czołowe nazwiska i najnowszą zdobyczą jest twórca ostatniego God of War.

The Initiative zostało oficjalnie powitane w rodzinie Microsoftu na ubiegłorocznym E3. Jest to wewnętrzne studio amerykańskiej korporacji, które ma pracować nad dużymi produkcjami AAA. Niestety, nadal musimy czekać na prezentację pierwszej gry.

Xbox Anaconda ma oferować ray tracing. Specyfikacja konsoli podana przez informatorów

The Initiative nie zaoferuje nam produkcji w 2020, a pewnie nawet nie w 2022 roku, ponieważ największe kozaki potrzebują odpowiedniego czasu, jednak możecie mieć pewność, że Microsoft zbiera w tej ekipie największe talenty.

Chris O'Neill jest najnowszą zdobyczą The Initiative. Doświadczony deweloper ostatnie cztery lata spędził w Santa Monica Studio – twórca pracował nad God of War i zajął się dopracowaniem wszystkich poziomów, zaimplementowaniem sztucznej inteligencji, oskryptowaniem miejscówek, opracowaniem całych poziomów w 2D i 3D, dostrojeniem treści narracyjnej oraz głosów, zaprojektowaniem scenariusza i zagadek oraz wypolerowaniem całego projektu.

Wcześniej mężczyzna przez blisko półtora roku siedział w Kojima Productions Los Angeles, gdzie pracował nad Metal Gear Online z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain... A ciekawostką na pewno jest fakt, że poprzednie lata spędził w Santa Monica Studio – zajmował się God of War III oraz God of War Ascension.

Chris O'Neill będzie teraz pracował dla Microsoftu, więc możemy śmiało powiedzieć, że najmłodsze dziecko Spencera rośnie w naprawdę imponujący sposób. W ostatnich miesiącach do The Initiative dołączyli między innymi:

  • Darrell Gallagher - były szef Crystal Dynamics, teraz szef The Initiative.
  • Brian Westergaard – jeden z głównych producentów God of War (2018).
  • Annie Lohr – rekruterka z Respawn.
  • Christian Cantamessa – scenarzysta Red Dead Redemption.
  • Blake Fischer – Starszy Dyrektor ds. Planowania Microsoftu.
  • Daniel Neuburger i Lindsey McQueeney – twórcy z Crystal Dynamics.
  • Tom Shepherd - twórca z Rockstar.

The Initiative jednocześnie poszukuje kolejnych twórców, którzy będą chętni do rozwijania gier dla nowego Xboksa oraz komputerów osobistych.

Źródło: Twitter

Tagi: Chris O'Neill microsoft sony santa monica The Initiative