Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.05.2019 13:01
seria borderlands
816V

Seria Borderlands żyłą złota dla 2K Games

Seria Borderlands to prawdziwa żyła złota dla wydawcy 2K Games. W najnowszym raporcie finansowym pochwalono się sprzedażą wszystkich gier z serii i Gearbox może być zadowolone.

Gdy debiutowało Borderlands, mało kto spodziewał się, że przed nami stoi początek świetnej serii, która sprzeda się jeszcze lepiej. A jednak. Dobrze przyjęta jedynka pozwoliła na stworzenie kontynuacji, kolejnej odsłony, wielu portów wraz z wersją VR oraz Borderlands 3 na które aktualnie czekamy.

Borderlands 3 (PS4, Xbox One, PC). Premiera, cena, edycje specjalne, informacje o grze

Take-Two w raporcie finansowym podało do wiadomości publicznej, że seria Borderlands sprzedała się w ponad 43 milionach kopii, z czego aż 20 milionów przypada na Borderlands 2 w wielu wersjach (gra wyszła na konsole poprzedniej generacji, PS Vitę, PC-ty, a także w formie zremasterowanej paczki z Borderlands: The Pre-Sequel w zestawie).

Pozostałe 23 miliony rozbijają się na dwie odsłony (nie jest wspomniane czy Tales from Borderlands się do tego zalicza) - Borderlands, które ostatnio dostało remaster w postaci Borderlands: Game of the Year Edition (nasza recenzja gry tutaj) oraz Borderlands: The Pre-Sequel.

Przed nami jeszcze wrześniowa premiera Borderlands 3, które pojawi się na PS4, Xboksie One i PC-tach, ale tylko na Epic Games Store.

Więcej o serii Borderlands:

Tagi: borderlands borderlands 2 borderlands: the pre-sequel