SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.05.2019 12:32
Rockstar kupuje Dhruva Interactive od Starbreeze
527V

Rockstar kupuje Dhruva Interactive od Starbreeze

Rockstar Games poszło na zakupy. Twórcy serii GTA i Red Dead Redemption kupili od Starbreeze indyjskie studio Dhruva Interactive.

Wraz z kolejną generacją konsol tworzenie gier będzie jeszcze droższe i będzie wymagało jeszcze większych nakładów pracy. Dlatego outsourcing wzrośnie jeszcze bardziej i ekipy odpowiedzialne za tworzenie assetów do gier staną się łakomym kąskiem.

GTA V nadal dominuje, sprzedaż Red Dead Redemption 2 znacząco zwolniła

Rockstar nie chciało czekać i skorzystało z problemów ekipy Starbreeze, która jest bliska bankructwa. Kupiono od nich indyjskie studio Dhruva Interactive, które zajmuje się tworzeniem materiałów do gier. Zanim stali się własnością Starbreeze, wcześniej pracowali m.in. przy Halo 5: Guardians, Quantum Break czy Forza Horizon 3.

Rockstar zapłaciło 7,9 miliona dolarów, nabywając ponad 300 pracowników, którzy będą tworzyli assety do kolejnych gier Rockstara, w tym GTA 6. Starbreeze na tej transakcji jest w plecy, gdy w 2016 roku kupowali indyjską ekipę za 8,5 miliona dolarów, ale w ich aktualnej sytuacji, każdy dolar jest na wagę złota. A taki zastrzyk finansów pozwoli im spokojniej walczyć o przyszłość.

Dhruva Interactive założono w 1997 roku i przez lata firma dorobiła się solidnej opinii, przyciągając do siebie mnóstwo partnerów i wyrabiając markę w świecie game devu.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-05-13-rockstar-acquires-dhruva-from-starbreeze-for-usd7-9m

Tagi: Dhruva Interactive rockstar games