Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.05.2019 12:29
Lootboxy
542V

Senator USA chce zakazać lootboxów i systemów pay-2-win

Walka o „wolne” gry trwa. Jeden z senatorów Stanów Zjednoczonych chce zakazać produkcji, które między innymi zachęcają młodzież do wydawania pieniędzy na dodatkowe elementy.  Josh Hawley zamierza walczyć z mechanikami pay-2-win.

W 2019 roku nie często słyszymy o lootboxach, ale nie oznacza to, że temat całkowicie umarł. Josh Hawley postanowił na własną rękę walczyć z męczącymi mechanikami, które od dawna psują naszą branżę.

Mortal Kombat 11. Gra pozwoli na zakup kosmetycznych elementów za prawdziwe pieniądze

Josh Hawley przygotował projekt ustawy zatytułowanej "The Protecting Children from Abusive Games Act” („Ustawa o ochronie dzieci przed agresywnymi grami”), która ma trafić w gry skierowane dla graczy poniżej 18. roku życia.

Polityk odrobił zadanie domowe, ponieważ ustawa definiuje gry zawierające „mikrotransakcje oferujące losowe lub częściowo losowe nagrody dla graczy” oraz system pay-2-win przedstawiony jako „system manipulowania progresją rozgrywki – zazwyczaj poprzez budowanie sztucznej trudności lub innych barier w rozwoju, w celu skłonienia graczy do wydawania pieniędzy na mikrotransakcje, aby przechodzili oni przez treści rzekomo im dostępne bez dodatkowych kosztów” i dodatkowo konkretyzuje zmagania sieciowe: „manipulowanie równowagą między graczami w grach sieciowych poprzez umożliwienie graczom, którzy nabywają przewagę nad innymi”.

Według Hawley'a, to Federalna Komisja Handlu powinna zająć się sprawdzaniem tytułów i wyciąganiem konsekwencji dla wydawców oraz innych osób rozpowszechniających takie produkcje.

Oczywiście już teraz w obronie tytułów stanęło Entertainment Software Asscoation – grupa lobbystów gier wideo – która w odpowiedzi na ustawę przedstawiła informacje z innych krajów (między innymi z Wielkiej Brytanii), gdzie lootboxy nie zostały uznane jako hazard.

Warto przeczytać:

Źródło: https://kotaku.com/u-s-senator-introduces-bill-to-ban-loot-boxes-and-pay-1834612226

Tagi: lootbox mikrotransakcje pay-2-win

Nie przegap