Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2019 13:12
Belgia zmienia FIFA Point FUT Belgia zmiany
1553V

FIFA Points nie będą sprzedawane w Belgii. EA nie zgadza się z władzami

Electronic Arts musi wprowadzić poważną zmianę w FIFA Ultimate Team na belgijskim rynku. Firma nie może dłużej sprzedawać FIFA Points, ale gracze nadal będą mogli cieszyć się z dostępu do trybu z kartami.

Belgia od ubiegłego roku walczy z lootboxami. Rządzący wprowadzili restrykcje, którym musiały podporządkować się kolejne gry i do grona korporacji właśnie dołączyło Electronic Arts. Firma dzięki decyzji może nadal prowadzić sprzedaż FIFA 19 w tym kraju.

FIFA 19 z poprawionymi strzałami. EA Sports balansuje grę

Electronic Arts potwierdziło, że po dalszych rozmowach z belgijskimi władzami postanowiono zrezygnować ze sprzedaży FIFA Points na terenie Belgii. Zmiana wejdzie w życie od 31 stycznia i punkty nie będą dostępne na konsolach oraz komputerach osobistych.

Gracze z tego kraju nadal mogą grać w FIFA Ultimate Team, ale nie będą mogli za pomocą FP kupować kolejnych pakietów kart. Deweloperzy podkreślają, że cała zawartość FIFA 19 może zostać kupiona przez rozgrywkę

Jednocześnie Electronic Arts zaznacza, że zawsze stara się zapewnić graczom wybór oraz uczciwą rozgrywkę – to właśnie z tego powodu w najnowszej odsłonie Fify znalazły się dane dotyczące prawdopodobieństwa zgarnięcia niektórych kart. Choć wydawca musiał zmienić grę, to jednak nie zgadza się z orzeczeniem:

„Podejmując te działania, nie zgadzamy się z interpretacją prawa przez władze belgijskie i będziemy nadal dążyć w miarę postępów do większej jasności w tej sprawie. Wpływ tej zmiany na FIFA Ultimate Team w Belgii nie ma znaczenia dla naszych wyników finansowych.”

Źródło: https://www.videogamer.com/news/fifa-points-will-no-longer-be-sold-in-belgium-confirms-ea

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 19