Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.05.2019 11:22
Two Point Hospital
554V

SEGA kupuje twórców Two Point Hospital

Two Point Studios, które dało nam w połowie zeszłego roku Two Point Hospital, zaledwie trzy lata po założeniu zostało kupione przez Segę.

SEGA postanowiła kupić ekipę Two Point Studios, która jest odpowiedzialna za wyjątkowo udane Two Point Hospital. Grę spokojnie można traktować jako współczesne Theme Hospital, zwłaszcza w kategoriach jakości, gdyż recenzje tytułu jednoznacznie ogłosiły, że mamy do czynienia z produkcją wartą zagrania.

Catherine: Full Body na świeżym zwiastunie. Koszmar w pięknym wydaniu

Ekipa deweloperska rozwija grę (ostatnio pojawiło się rozszerzenie), a SEGA w międzyczasie postanowiła zakończyć proces zakupu studia po świetnych wynikach finansowych gry. Widząc spory potencjał w ekipie Two Point już na początku współpracy w 2017 roku, gdy nawiązano współpracę w ramach programu SEGA Searchlight, który polegał na wyszukiwaniu obiecujących ekip z ciekawymi pomysłami.

SEGA jest zadowolona ze swojego ruchu i tak komentuje sprawę:

Jesteśmy zachwyceni możliwością oficjalnego powitania Two Point Studios w naszej rodzinie. Jako młode, brytyjskie studio mające na koncie światowy hit, wiedzieliśmy, że musimy się śpieszyć z naszą ofertą, gdyż konkurencja nie czekała i także chciała wykonać podobny ruch. 

Two Point Studios zostało założone w 2016 roku przez trójkę byłych pracowników studia Lionhead - Gary'ego Carra, Marka Webleya i Bena Hymersa.

Grę aktualnie kupicie m.in. na Steamie.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Sega Two Point Studios