Two Point Hospital

Two Point Hospital

8,5
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
XONE 8.5
NS -
PC 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Two Point Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
30.08.2018
Europa:
30.08.2018
Producent:
Two Point Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
30.08.2018
Europa:
30.08.2018

Recenzja redakcji

Two Point Hospital – recenzja gry. Najlepsze lekarstwo na nostalgię
Zdjęcie Wojciech Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Two Point Hospital – recenzja gry. Najlepsze lekarstwo na nostalgię
PS4 XONE NS PC

Two Point Hospital - opis gry

Two Point Hospital to gra strategiczna, która pozwala graczom zarządzać szpitalem. Tytuł ukazał się na komputerach. Za jego produkcję odpowiadało Two Point Studio, a za wydanie Sega. Two Point Hospital to duchowy spadkobierca Theme Hospital.

Two Point Hospital to gra bazująca na tych samych założeniach co wydany w 1997 roku Theme Hospital. Przy tworzeniu duchowego spadkobiercy tego klasyka brali nawet udział częściowo ci sami ludzie. Rozgrywka polega tu najogólniej rzecz biorąc na zarządzaniu szpitalem: dbaniem o budżet, rozbudową, kupowaniem nowego sprzętu pozwalającego leczyć kolejne choroby, zatrudnianiu ludzi (nie tylko personelu medycznego) itd. Produkcja Two Point Studio zachowała przy tym pewne cechy pierwowzoru, jak humor. Na przykład choroby, na jakie cierpią odwiedzający nasz przybytek pacjenci, bywają kompletnie absurdalne: mogą mieć żarówkę zamiast głowy (taka choroba nazywa się po angielsku light-headedness), patelnię (pandemic) lub kubizm.

Opisany powyżej schemat jest rzecz jasna urozmaicany innymi atrakcjami. Jako dyrektor szpitala musimy na przykład dbać o dobre samopoczucie pracowników. Zapewnić im szkolenia umożliwiające rozwój, urlopy czy awanse. Wymaga to często pieniędzy, więc dbanie o zrównoważony budżet jest niezwykle ważne. Na uwagę zasługują również wyjątkowe przypadki, np. wizyta celebrytów. By sobie z nimi poradzić, potrzebujemy sprawnego działu public relations.

Nasze najważniejsze zadanie w Two Point Hospital to wyprowadzenie kilku szpitali na prostą. Pod koniec danego etapu jesteśmy oceniani. W zależności od tego, jak nam poszło, otrzymujemy od jednej do trzech gwiazdek (jedna wystarczy by móc przejść dalej). Potem bierzemy się za kolejny szpital, który wybieramy z mapy miasta. Kolejne przybytki wprowadzają nowe patenty utrudniające wyzwanie, np. zmienia się klimat, co sprawia, że niezbędna staje się klimatyzacja.

W grze są dwie waluty. Pierwsza to zwykła gotówka, druga to Kudosh. Otrzymujemy ją za wykonywanie specjalnych wytycznych, jak zrobienie dobrego wrażenia na VIP-ach. Kudosh pozwala odblokować rozmaite bonusy typu automaty Segi czy obrazy.

Wideo - Two Point Hospital

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych