Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.05.2019 12:21
Minecraft gość na koniu
2014V

Pierwsza wersja Minecrafta dostępna za darmo

W 10 urodziny Minecrafta Mojang postanowiło zrobić nam niespodziankę i udostępnić za darmo pierwszą wersję gry na PC. A dokładniej — w przeglądarce internetowej.

Minecraft to jedna z najważniejszych gier ostatniej dekady. Można jej nienawidzić, można psioczyć na jutuberów, którzy klockami się zajmowali, ale nie da się ujmować jej wpływu na świat gier. 10 lat ciągłego rozwoju sprawiło, że tytuł nadal jest niezwykle popularny, ale też kompletnie inny.

Microsoft odsuwa twórce Minecrafta. Notch nie został zaproszony na imprezę z okazji 10-lecia gry

Dlatego też, jeśli ktoś chciałby sprawdzić, jak wyglądała oryginalna wersja Minecrafta, to miałby problem. JEdnak dzisiaj Mojang wszystkich zaskoczył i udostępnił w przeglądarce oryginalną wersję gry sprzed dekady.

Minecraft Classic

Klasyczna wersja oferuje nam niezbyt wiele. Tylko 32 bloki w budowaniu, mocno uproszczona generacja świata. Z drugiej strony, otrzymujemy opcję stworzenia 4 rozmiarów świata i wczytanie gotowego. Sterowanie jest również proste. Rozglądamy się myszką, kierujemy WSAD-em, lewym klikiem burzymy, a prawym przełączamy na stawianie klocków.

Więcej w temacie Minecrafta:

Źródło: https://www.minecraft.net/en-us/article/embrace-past-minecraft-classic

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios minecraft pc

Nie przegap