Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2019 08:00
Bohaterka Until Dawn
1789V

Until Dawn 2 nie powstaje. Supermassive Games tłumaczy sytuację

Until Dawn zostało ciepło przyjęte przez wielu graczy, którzy wciąż czekają na przygotowanie kontynuacji. Twórcy przynajmniej aktualnie nie zamierzają rozwijać serii i w tej sprawie wypowiedział się Pete Samuels.

Until Dawn to bez wątpienia jedna z ciekawych perełek dostępnych wyłącznie na PlayStation 4. Gra zgarnęła oceny na poziomie 79%, ale jednocześnie trafiła w gust wielu fanów horrorów, którzy od dawna czekają na przygotowanie kontynuacji.

Twórcy Until Dawn pracują nad wieloma ekskluzywnymi grami na PlayStation 5

W swoim czasie Supermassive Games wspomniało o rozwijaniu kilku produkcji na PlayStation 5, więc gracze wierzyli, że na tej liście znajduje się właśnie Until Dawn 2. Niestety, sytuację skomentował dyrektor generalny studia, który uciął wszystkie plotki.

Pete Samuels wytłumaczył, że stworzenie kontynuacji było w tej sytuacji trudne, ponieważ autorzy musieliby wziąć pod uwagę wybory graczy i ich rezultaty osiągnięte w pierwszej części. Jak wiadomo w Until Dawn mogliśmy stracić w zasadzie każdego bohatera, więc autorzy stanęliby przed sporym wyzwaniem:

„Gdybyśmy tworzyli kontynuację, to nie wiemy, kto przeżył. Prawdopodobnie moglibyśmy skorzystać z Twoich save'ów, ale nie chcemy robić takiego sequela. Chcemy stworzyć inną historię z różnymi bohaterami.”

To właśnie z tego powodu Supermassive Games postanowiło na przygotowanie antologii The Dark Pictures, ponieważ w tym wypadku autorzy mogą opierać się na rozgrywce z Until Dawn, a jednocześnie opowiadać różne historie z różnymi bohaterami i w różnych sceneriach.

Autorzy nie są zamknięci na jeden schemat, bo choć w przypadku gameplayu możemy liczyć na zbliżoną zabawę Until Dawn do między innymi The Dark Pictures: Man of Medan, to jednak samo umiejscowienie wydarzeń sporo zmieni. Tworzenie The Dark Pictures ma także pomóc w lepszej systematyczności wrzucania horrorów na rynek – studio może podobno oferować więcej gier niż jedną lub dwie na kilka lat.

Co warto przeczytać?

Źródło: https://www.gameinformer.com/2019/05/07/why-supermassive-hasnt-made-until-dawn-2

Tagi: sony Supermassive Games Until Dawn