Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2018 22:30
Twórcy Until Dawn pracują nad wieloma ekskluzywnymi grami na PlayStation 5
1683V

Twórcy Until Dawn pracują nad wieloma ekskluzywnymi grami na PlayStation 5

Supermassive Games zaoferowało na aktualnej generacji kilka fantastycznych, ekskluzywnych tytułów i choć The Dark Pictures Anthology: Man of Medan trafi na wiele platform, to deweloperzy nie kończą romansu z Sony. Już teraz powstają kolejne, ekskluzywne gry.

Supermassive Games powstało w 2008 roku. Studio w zasadzie od początku współpracuje z Sony - to właśnie ta ekipa kreowała DLC do trzech części serii LittleBigPlanet, stworzyła Start the Party! Save the World, Killzone HD, Until Dawn oraz szereg gier dla PlayStation VR. Zaprezentowanie The Dark Pictures Anthology: Man of Medan, które zmierza nie tylko na konsole Sony było dla wielu zaskakujące.

The Dark Pictures: Man of Medan na halloweenowym zwiastunie. Nowa gra twórców Until Dawn

Niektórzy gracze wierzyli w przejęcie Supermassive Games przez Sony, ale najwidoczniej studio cieszy się ze swojej „wolności” i zamierza w taki sposób rozwijać katalog japońskich konsol. Sytuację dobrze przedstawił Pete Samuels – dyrektor wykonawczy – który zaznaczył, że zapowiedź The Dark Pictures Anthology: Man of Medan niczego nie zmieniła.

„[Z uśmiechem] No cóż, nasza relacja z Sony jest wciąż doskonała. Pracujemy nad kilkoma niezapowiedzianymi grami na wyłączność PlayStation.”

Przedstawiciel Supermassive Games podkreślił, że aktualnie nie może mówić o jakichkolwiek szczegółach, jednak The Dark Pictures Anthology: Man of Medan zadebiutuje również na Xboksie One oraz komputerach osobistych, ponieważ twórcy chcą, by te historie trafiły do jak najszerszego grona odbiorców.

W wypowiedzi Samuelsa nie bez powodu pojawia się samo „PlayStation” - twórcy jeszcze nie mogą oficjalnie mówić o nowej platformie Japończyków, jednak jak wiadomo wielu deweloperów pracuje nad grami przeznaczonymi właśnie na PlayStation 5.

Źródło: https://www.psu.com/news/supermassive-games-is-working-on-multiple-playstation-exclusives/

Tagi: PlayStation 5 Sony Supermassive Games unitl dawn until dawn 2

Nie przegap