Borderlands 3 bez głosu oryginalnego Claptrapa, bo Randy Pitchford nie przeprosił za pobicie

News
1506V
Borderlands 3 bez głosu oryginalnego Claptrapa, bo Randy Pitchford nie przeprosił za pobicie
Wojciech Gruszczyk | 07.05.2019, 14:10

David Eddings był zaangażowany w prace nad poprzednimi odsłonami serii Borderlands, w których między innymi miał okazję podłożyć głos pod ulubieńca fanów – Claptrapa. Mężczyzna postanowił ponownie wypowiedzieć się na temat swojej nieobecności w Borderlands 3. Twórca uważa, że został zaatakowany przez szefa Gearbox Software.

Już wczoraj miałem okazję wspomnieć na temat zmiany aktorów głosowych w Borderlands 3. David Eddings kilka lat temu odszedł z Gearbox Software, ponieważ nie otrzymał zapłaty za dodatkową pracę.

Borderlands 3 z nowym głosem Claptrapa. Problemem okazały się pieniądze

Randy Pitchford prawdopodobnie nie przestawił całej prawdy. Wczoraj cały świat informował o tym, że to Eddings nie dogadał się z deweloperami, więc producent wykonawczy poprzednich odsłon serii Borderlands postanowił wyjaśnić zamieszanie.

To podobno on wyciągnął rękę i chciał pracować przy nowej odsłonie:

„Miałem wiele mieszanych uczuć, gdy pod koniec ubiegłego roku poprosiłem o powrót do roli Claptrapa i w końcu zdałem sobie sprawę, że jestem gotów odłożyć na bok różnice i chcę zrobić coś fajnego dla fanów Borderlands z moimi przyjaciółmi z Gearbox.”

Eddings podobno nie chciał ogromnych pieniędzy, a nawet postanowił pracować za darmo, jednak liczył, że studio wypłaci mu zaległe tantiemy i otrzyma przeprosiny za pobicie:

„Ostatecznie zaproponowałem, że zrobię to za „darmo” - w zamian za zaległe tantiemy plus przeprosiny za coś, o czym dotychczas nie mówiłem publicznie: Randy zaatakował mnie fizycznie w lobby Marriott Marquis na GDC 2017.”

Jak możecie się domyślić, Pitchford nie zdecydował się na powiedzenie „przepraszam”, więc zatrudniono innego aktora do pracy przy Borderlands 3. Oczywiście znamy w tej sytuacji relację jednej strony, więc nie możemy mieć pewność, że tak to dokładnie wyglądało, ale pewnie sytuacja zostanie szeroko skomentowana przez branżę i może nawet samego Randy'ego.

Warto spojrzeć:

Poniżej możecie spojrzeć na porównanie modeli oraz głosów z trzech części: 

Źródło: https://www.onlysp.com/borderlands-randy-pitchford-claptrap-assault

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych