Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.05.2019 13:43
Assassin's Creed Ragnarok wyciek
2427V

Assassin's Creed Ragnarok zaoferuje ogromny świat czekający na poznanie

Kolejny wyciek na temat Assassin's Creed Ragnarok wprost z 4chana przynosi kolejne detale na temat gry. Wnioski? Tytuł ma być ogromny, mocniej postawić na eksplorację oraz potyczki z wielkimi armiami. No i ten nordycki klimat...

O Assassin's Creed Ragnarok pisaliśmy już jakiś czas temu, gdy po raz pierwszy ten temat pojawił się po odkryciu easter egga w Tom Clancy's The Division 2. Krótko po tym, kilka serwisów potwierdziło istnienie takowej produkcji. Kolejne dni przynosiły niewielką ilość detali. Do dzisiaj.

Assassin's Creed Ragnarok zaoferuje podobno podboje terytoriów, kooperację i nacisk na nordycką mitologię

4chan (czyli źródło obśmiewane, choć sporo rzeczy, które tam się pojawiły były prawdą) przynosi nam sporą dawkę rzekomych informacji na temat gry. Poza częścią nam znanych jest sporo nowości na temat miejsca akcji, rozgrywki i głównego bohatera.

Assassin's Creed Ragnarok - główny bohater i miejsce akcji

Assassin's Creed Ragnarok pozwoli wcielić nam się w sojusznika Ragnara Lodbroka, biorącym udział w jego bitwach. Akcja gry (a co za tym idzie mapa świata) zostanie rozbita na kilka królestw, które zwiedzimy — Anglia, Dania, Szwecja, Norwegia i Finlandia, czyli kraje, w których swoją obecność wikingowie zaznaczyli wyjątkowo mocno.

Oczywiście każda z miejscówek zostanie podzielona na mniejsze królestwa, które będziemy mogli podbić po zebraniu odpowiedniej armii i poczynieniu kroków w tym celu. Bohater początkowo będzie zwyczajnym wikingiem, ale z biegiem czasu zostanie Asasynem. Wątek pierwszej cywilizacji zostanie lekko liźnięty (wspomina się o poszukiwaniu Mjoelnira).

Rozgrywka w Assassin's Creed Ragnarok

Odpowiedzialna za grę ekipa Ubisoft Montreal nie zrezygnuje z wypracowanego schematu. Dostaniemy ogromny świat z elementami RPG. Tym razem jednak nacisk zostanie położony na eksplorację (ponoć inspirowaną The Legend of Zelda: Breath of the Wild). Z tego też powodu, mimo że powróci podróżowanie statkiem (jego brak byłby dziwny w klimacie wikingów), to deweloperzy nieco zelżą z morskimi potyczkami.

Wrócić ma opcja kooperacji, podobnie jak latający z nami towarzysz, który pomaga odkrywać mapę. Osady, które odwiedzimy, będą posiadały różną ekonomię oraz będą się różnić zabudową. Sami będziemy także mieli wpływ na te, które przejmiemy wraz z naszą armią. Z tego też powodu na znaczeniu nabiorą potyczki na dużą skalę, a także posiadany przez nas sprzęt oraz build postaci.

W grze znaleźć ma się także system zmiany ubrań w locie, co pozwoli na zmniejszenie wskaźnika uwagi, który będzie się napełniał przy wrogich frakcjach po wykonywaniu wybranych czynności.

Coś jeszcze? Całość tworzy ekipa z Montrealu, ale pomaga jej Ubisoft Sofia, które potem ma zabrać się za tworzenie DLC. W dodatku wybierzemy się ponoć na Islandię, a drzewo Yggdrasil odgrywać będzie ogromne znaczenie w podróży po 9 światach, co wskazuje ponownie niekanoniczne DLC z mocnymi elementami fantasy.

Na dokładkę udostępniono coś, co wygląda na zrzuty z prototypu gry.

 

Więcej na temat Assassin's Creed Ragnarok:

Źródło: 4Chan

Tagi: assassin's creed ragnarok Ubisoft Ubisoft Montreal